Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Silny wiatr nie odpuszcza (interwencje strażaków)

W poniedziałek (30.09.2019) strażacy z regionu od rana walczą z usuwaniem skutków silnego wiatru. Interwencje z tym związane odnotowywane są od rana i aktualnie (15:00) wciąż wpływają nowe zgłoszenia. Po południu największe problemy z przejazdem w związku z powalonymi drzewami odnotowują kierowcy z gmin: Hażlach i Zebrzydwice.

Od rana w poniedziałek w jednostkach straży pożarnej wyją syreny. Większość podjętych interwencji miała związek z powalonymi drzewami. Do godziny 15:00 strażacy odnotowali 15 interwencji w związku z usuwaniem skutków wiatru – interwencje podjęto między innymi w Ustroniu, Międzyświeciu, Drogomyślu, Cieszynie, Hażlachu, Pogórzu, Cieszynie, Goleszowie i Chybiu. W zdarzeniach nikt nie ucierpiał – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, oficer prasowy cieszyńskiej PSP.

Drzewa są usuwane na bieżąco, jednak wciąż w wielu miejscach mogą pojawiać się problemy z przejazdem, ponadto część mieszkańców regionu może być też odcięta od prądu. Przykładem mogą być problemy z liniami wysokiego napięcia w Ustroniu na ulicy Nadrzecznej – zostały uszkodzone przez powalone drzewo. Silny wiatr to również inne zagrożenia. W Cieszynie gałąź spadła na samochód. Na szczęście również w tym przypadku nikt nie ucierpiał

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: