Siatkówka: VC Victoria-MOSiR Cieszyn

W sobotę 19 września 2009 roku rozegrano pierwszą kolejkę III ligi kobiet w siatkówce. Nasze drużyny rozpoczęły ten sezon od derbów. W Hali Gimnazjum w Dębowcu naprzeciw siebie stanęły drużyny UKS Dębowianka Dębowiec i VC Victoria-MOSiR Cieszyn. Lepsze okazały się cieszynianki, które wygrały 3:2

I kolejka - 19.09.2009
UKS Dębowianka Dębowiec - VC Victoria-MOSiR Cieszyn - 2:3 (19, -20, -14, 17, -9)
MKS Wodzisław Śl. - MCKiS Jaworzno - 0:3 (-20, -18, -17)

DERBY DLA VICTORII

Nie pożałowali kibice, którzy w ubiegłą sobotę licznie zjawili się Dębowcu na inauguracji rozgrywek 3 ligi kobiet. W derbach naszego regionu już w pierwszej kolejce zmierzyły się UKS „Dębowianka” Dębowiec i VC Victoria MOSiR Cieszyn. W pierwszym secie siatkarki z Dębowca prowadzone przez Włodzimierza Habartę zdominowały rywalizację na parkiecie, uzyskując wysoką przewagę(7:3, 24:16), głównie dzięki świetnej zagrywce i dynamicznym atakom ze skrzydeł Agnieszki Spaczek-Krzywoń i Moniki Pisiut. Ostatecznie „Dębowianka” wygrała 25:19. W drugim secie walka od początku toczyła się punkt za punkt do stanu 16:16. Wtedy w polu zagrywki pojawiła się Małgorzata Płusa, która kąśliwymi serwami poprowadziła swój zespół do kilkupunktowego prowadzenia. Tej zaliczki siatkarki z Cieszyna nie mogły już zmarnować i zwyciężyły drugiego seta 25:20. Podbudowane zwycięstwem w poprzedniej partii siatkarki Victorii z animuszem rozpoczęły trzecią część spotkania. Najpierw zatrzymały podwójnym blokiem najlepszą w drużynie z Dębowca Agnieszkę Spaczek-Krzywoń, a następnie koncertowo zagrała środkowa z Cieszyna Joanna Madzia, która była nie do zatrzymania na środku siatki. Świetna gra w zagrywce, mądre rozegranie Joanny Szczurek, skuteczne ataki z lewego skrzydła Weroniki Pniok poprowadziły Victorię do zdecydowanego zwycięstwa w trzecim secie 25:11. Czwarta partia rozpoczęła się od bardzo dobrej gry siatkarek „Dębowianki”. Świetnie grała libero Żaneta Hulbój, a na rozegraniu brylowała Anna Pietras. Przy prowadzeniu „Dębowianki” 10:7 kontuzji kolana nabawiła się skrzydłowa Victorii Weronika Pniok, co wyeliminowało ją z dalszej gry w tym spotkaniu. „Dębowianka” do końca seta nie oddała już prowadzenia, wygrywając tą partię do 17 i doprowadzając tym samym do remisu 2:2 w setach.
Kiedy na początku decydującej partii po raz pierwszy w meczu została zatrzymana blokiem Joanna Madzia, wydawało się że siatkarki z Dębowca wykorzystają atut własnego boiska i zwyciężą to spotkanie. Jednak zawodniczki Victorii od razu poderwały się do walki, lepiej wytrzymały próbę nerwów i ostatecznie to podopieczne Andrzeja Husarka mogły cieszyć się ze zwycięstwa, które zadedykowały kontuzjowanej koleżance Weronice Pniok. Derby przyniosły więc oczekiwane emocje i już teraz zapraszamy kibiców na 31 października do hali MOSiR-u przy Al. Łyska na spotkanie rewanżowe. Kto wtedy okaże się lepszy?

UKS DĘBOWIANKA  DĘBOWIEC– VC VICTORIA MOSIR  CIESZYN 2:3 (25:19, 20:25, 11:25, 25:17, 9:15)

UKS DĘBOWIANKA DĘBOWIEC: A.Szturc, A.Pietras, A.Spaczek-Krzywoń(kapitan), M.Pisiut, J.Neniczka, K.Siekierka, B.Siekierka, A.Ciemała, A.Szczypka, J.Franek, K.Janik, Ż.Hulbój(libero)
Trener: Włodzimierz Habarta

VC VICTORIA MOSIR CIESZYN: J.Szczurek(kapitan), E.Pagieła, M.Płusa, J.Madzia, D.Mikuła, A.Niedźwiecka, W.Pniok, K.Sikora, A.Husarek, E.Kozieł, J.Gibiec, S.Holubek(libero)
Trener: Andrzej Husarek

autor: BWHabarta