Siatkarskie sukcesy skoczowian

Skoczowskie drużyny znakomite podczas półfinałów Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Juniorów, które odbyły się w dniach 6-8.07.2015 r. w Obornikach Śląskich.

W turnieju uczestniczyło 16 drużyn z czterech województw (po cztery najlepsze zespoły z woj. śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego). W tym gronie znalazły się 3 drużyny z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów –złoci medaliści ze śląska Mateusz Łysikowski i Jakub Macura, brązowi Michał Żwak i Bartosz Cukier oraz Mateusz Kukulski i Marek Setlak zajmujący czwarte miejsce). Pisaliśmy:
W półfinale Mistrzostw Polski na dwóch najwyższych stopniach podium stanęli podopieczni trenera Janusza Macury. Pierwsze miejsce zdobyli Mateusz Łysikowski i Jakub Macura, a drugie Mateusz Kukulski i Marek Setlak. Dodatkową nagrodą dla chłopców jest awans do Mistrzostw Polski. Bardzo dobrze spisali się również Michał Żwak i Bartosz Cukier, którzy minimalnie przegrali 1:2 mecz o półfinał i ostatecznie zajęli 5. miejsce.

Bardzo dobrze zadebiutował również trener Janusz Macura w roli szkoleniowca kadry śląska młodzików w siatkówce plażowej. Przygotowywane przez niego drużyny zajęły trzecie, piąte i dziewiąte miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich. Brązowi medaliści pechowo ulegli tylko na przewagi późniejszym zwycięzcom całego turnieju Wcześniej kadra śląska uczestniczyła w kilku zgrupowaniach. Na jednym z nich młodzi siatkarze przygotowali się do Mistrzostw Polski trenując na obiektach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie oraz Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kolejnym wielkim, siatkarskim wydarzeniem był udział najmłodszych dziewcząt z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów w Mistrzostwach Polski w mini siatkówce. Zawody odbywały się w Krakowie od 02 do 05 lipca bieżącego roku. W gronie 48 drużyn (po trzy najlepsze zespoły z każdego woj.) znalazły się skoczowianki -brązowe medalistki mistrzostw śląska. Ostatecznie podopieczne trenera Janusza Macury uplasowały się w połowie stawki zajmując dobre 23 miejsce. W drużynie zagrały: Małgorzata Ciężkowska, Karolina Gandor i Karolina Strządała. Poza emocjami związanymi z grą dziewczęta miały okazję spotkać trenerów kadry narodowej Stepfana Antigę oraz Philipa Blain oraz byłych reprezentantów Polski Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszkę.

Pisaliśmy również: Siatkówka plażowa w Skoczowie