Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Krajobraz po burzach - sytuacja wraca do normy

Trwa usuwanie skutków nawałnicy sprzed dwóch dni. Wraca dostawa energii elektrycznej do gospodarstw domowych a od wczoraj na tory w Zebrzydowicach wróciły pociągi międzynarodowe.

PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Energetyka od wczoraj usuwają skutki nawałnic. - W wyniku burz setki drzew zostało zdjętych z torów i sieci trakcyjnej. Naprawiana jest konstrukcja i elementy mocowania sieci oraz sprawdzane są urządzenia sterowania ruchem. Praca, często na wysokości kilku metrów, musi odbywać się przy wyłączonym napięciu oraz przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. – informuje PKP

Z powodu burzy i drzew powalonych na trakcje kolejową wystąpiły utrudnienia w ruchu kolejowym, stan na 10.07.2015 r. godz. 07:00:
W ruchu osobowym:

  1. Katowice - Wisła zastępcza komunikacja autobusowa  na odcinku Ustroń - Pszczyna  (Koleje Śląskie - 3 autobusy),
  2. Czechowice - Zebrzydowice - Cieszyn zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn (Koleje Śląskie - 2 autobusy),
  3. Rybnik -  Żory - Pszczyna zastępcza komunikacja autobusowa na całym odcinku  (Koleje Śląskie - 2 autobusy), 

Na szlaku Pszczyna - Radostowice pracuje pociąg sieciowy. W dniu dzisiejszym planuje się udrożnić przejazd do Wisły w pełnej relacji, Pszczyna - Żory, Zebrzydowice - Cieszyn.

Od godz. 16:00 dn. 09.07.2015 r. udrożniono linie na odcinku Zebrzydowice -  Petrovice. Wszystkie pociągi międzynarodowe w relacji Zebrzydowice granica państwa - Warszawa wróciły na swoja trasę.

 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-10 12:39:32
romek90: Zapomnieliśie dodać, że znów ma nie być prądu od dzisiaj do poniedziałku. Taka informacja jest zamieszczona na gminie Zebrzydowice.
2015-07-10 14:08:46
lisek: romek- nie rób wrogiej propagandy nie stresuj znowu ludzi no i naszego Urzedu Gminy, sprawdzałem nic nie ma na ten temat na stronie Zebrzydowic.
2015-07-10 14:19:21
SramDoZlewu: Co banda ekologów nie zezwoli wyciąć natura sama usunie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: