Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sezon motocyklowy w pełni

W sezonie letnim na drogach można spotkać wielu miłośników jednośladów. Podróżując, należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Wypadki z udziałem jednośladów często kończą się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia.

Letnia i słoneczna pogoda sprawia, że z dnia na dzień pojawia się coraz więcej motocyklistów. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak powinniśmy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze zmniejszają ryzyko wypadku. Podróżując jednośladem niebezpieczeństwo jest większe ponieważ oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Nie znajdziemy tam pasów bezpieczeństwa, ani poduszek powietrznych. W dodatku rozpędzenie motocykla do 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Często powodem wypadków jest nadmierna prędkość, brawura i przecenianie włsnych umiejętności.

Nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, często jest przyczyną zderzenia się z innymi uczestnikami ruchu i kończy się tragicznie. Nie zawsze jednak za zderzenie odpowiada motocyklista. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że kierowcy jednośladów to tacy sami uczestnicy ruchu drogowego i mają takie same prawa, jak i oni. Przestrzeganie kodeksu ruchu drogowego i wzajemny szacunek pomoże nam uniknąć niebezpiecznego wypadku.

KB/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-27 16:15:50
KlawiszF13: Amen. Sam zaczynam przygodę z motocyklem i jak widzę niektórych to na myśl przychodzi samobójcy.
2021-07-27 18:29:36
M53: A może też pan redaktor napisze podobny tekst dla kierowców samochodów? Uważa pan redaktor, że motocyklami jeżdżą ludzie, których trzeba szczególnie pouczać? Ostatni akapit tu nie pomoże. Często powodem wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców samochodów- o wiele częstszych niż przez motocyklistów- jest nadmierna prędkość, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, jazda po pijaku i wymuszanie pierwszeństwa przez kierowców samochodów. Właśnie- wymuszanie na motocyklistach pierwszeństwa... Jeździłam jako pasażer na siodełku motocykla i mogę poopowiadać, jak zachowują się kierowcy samochodów wobec kierowców motocykli- złośliwie, lekceważąco- wymuszanie, spychanie na pobocze, przed światłami otwieranie gwałtownie drzwi przed nadjeżdżający motocykl, wiszenie na zderzaku, zajeżdżanie drogi i można jeszcze wyliczać. I to lekceważące o motocyklistach- "dawcy organów". Znam sporo motocyklistów, którzy jeżdżą rozważnie, są myślącymi ludźmi i mają motocykle sprawnie technicznie, a sami ubierają się do jazdy tak, by było jak najbardziej bezpiecznie. Myślę, że ten artykuł jest napisany na odpieprz się, bo jest sezon ogórkowy i nic nie wnosi. A zaraz się tutaj odezwą ci, którzy uważają, że motocykliści to idioci, bo kupują motocykl po to by się na nim, zabić.
2021-07-27 20:42:15
GusGus: M53 Stań do drodze do Wisły od Katowic obojętnie w jakim miejscu, najlepiej w weekend i policz samochody i motocykle, które jadą pod prąd, na trzeciego, wyprzedzają na podwójnej ciągłej, mają zakryte, zagięte tabliczki rejestracyjne i jadą grubo powyżej dozwolonej prędkości. I wtedy wyciągnij wnioski skąd się biorą opinie o motocyklistach.
2021-07-27 20:58:29
M53: GusGus- Ty masz takie obserwacje i nie mogę ich podważać, bo nie bywam na tej drodze. Natomiast ja swój wpis opieram na wieloletnich moich obserwacjach jako kierowcy samochodu i jako "plecaczka", biorącego udział w rajdach po całej Polsce. Nie, nie twierdzę, że nie ma motocyklistów, którzy zachowują się nieodpowiedzialnie na drogach. Są, ale artykuł uznałam za tendencyjny i w sumie niepotrzebny. Mało tego, jest w nim sugestia, że tylko motocykliści powinni na drogach uważać, a potem śmieszny dodatek, że wszystkich obowiązuje prawo drogowe. A ci motocykliści, których opisujesz są godni pożałowania, bo psują opinie innym motocyklistom, niemniej jest ich mniej niż nieodpowiedzialnych i złośliwych wobec motocyklistów kierowców samochodów.
2021-07-27 22:15:05
Marx: Jak wynika z powyższych wypowiedzi, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
2021-08-09 21:58:14
najśw.patyk: Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w afery i skandale związane z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer takich jak hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej. Platforma Obywatelska zabrała też Polakom 150 mld oszczędności zgromadzonych w OFE aby spłacić część zadłużenia ZUS. Donald Tusk stwierdził wtedy, że pieniądze wpłacane na konta OFE nie należą do obywateli
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: