Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sejm przyjął Krajowy Plan Odbudowy. Posłowie z regionu podzieleni

Wczoraj (4.05) Sejm większością głosów zaakceptował projekt Krajowego Planu Odbudowy, który trafił już do Komisji Europejskiej. Sprawdziliśmy, jak głosowali posłowie i posłanki wybrani w naszym okręgu wyborczym.

Wcześniej pisaliśmy:

W sejmowym głosowaniu wzięło udział 456 parlamentarzystów, z czego projekt dokumentu poparło 290. Przeciw było 33., a od głosu wstrzymało się 133. Wśród dziewiątki, która została wybrana w 29. okręgu wyborczym, plan poparli: Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża, Kazimierz Matuszny, Grzegorz Puda, Stanisław Szwed (Prawo i Sprawiedliwość), Mirosław Suchoń (Polska 2050) oraz Przemysław Koperski (Lewica). Głos wstrzymujący oddały posłanki Koalicji Obywatelskiej: Mirosława Nykiel oraz Małgorzata Pępek.

- 770 mld zł wykorzystamy na rozwój! Dzięki nim będziemy mogli  tworzyć nowe miejsca pracy, budować chodniki, ścieżki rowerowe i place zabaw, zbudować nową przychodnię czy rozwijać lokalne rolnictwo - napisali w mediach społecznościowych posłowie Przemysław Drabek i Kazimierz Matuszny.

- Przyjęcie ustawy, która umożliwi utworzenie Funduszu Odbudowy jest w interesie Polski. Podczas posiedzenia Komisji pytałem o transformację energetyczną i efekty FO dla mieszkańców i przedsiębiorców Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego - napisał z kolei Mirosław Suchoń.

- To gigantyczne, unijne środki  na restart gospodarki po pandemii i koronakryzysie. To dodatkowe środki na budowę mieszkań, na szpitale i ochronę zdrowia. To także pieniądze, które trafią bezpośrednio do firm i pracowników z branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię i rządowe lockdowny w naszym regionie - gastronomii, turystyki, hotelarstwa - uzasadnia swoją decyzję Przemysław Koperski.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-05 19:46:02
krzysztof mm: "Dzięki sukcesowi negocjacyjnemu premiera Mateusza Morawieckiego..." - kiedy czytam takie b r e d n i e autorstwa lokalnego Jarząbka o d r a z a do tej patologicznej formacji złodziei i oszustów jeszcze bardziej rośnie
2021-05-05 19:48:40
krzysztof mm: ★ ★ ★ Eksperci z Fundacji Batorego obliczyli, że do samorządów, w których władzę sprawują politycy PiS, trafia więcej środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych niż do innych regionów. W miastach i ginach rządzonych przez PiS jest to 94 złote per capita (na mieszkańca), a w "opozycyjnych" już tylko 33 zł. W przypadku większych miast różnica ta wynosi 87 zł do 8 zł. ★ ★ ★ - to jest wasz sukces, panie Drabek: nachapać się na publicznym majątku, udupić tych co krytykują, napuścić na nich służby specjalne i neo-ZOMO, wypiąć się na Konstytucję, ustawy, prawo i sądy, Teraz Ku^rwa Wy
2021-05-05 19:52:54
krzysztof mm: pan może pił przez ostatni miesiąc albo hulał po podziemnych knajpach to może pan nie wiedzieć panie Drabek - ale podziękowania to się póki co nie kłamcy Morawieckiemu, a Czarzastemu z lewicy należą, bo gdyby nie on to już by pan miał pełne gacie widząc sypiący się PiS i czekając na przedterminowe wybory
2021-05-05 19:55:59
krzysztof mm: i kolejny inteligentny inaczej PiS-owski talent Matuszny, co jak mu grają tak szczeka, zero koma zero z siebie nie wydusi i jak małpa w cyrku potrafi jedynie przekazy dnia powielać - wstydźcie się, jeśli w ogóle jeszcze potraficie
2021-05-05 21:37:45
Ar--Ai: Łukasz Giżyński, syn wiceministra rolnictwa Szymona Giżyńskiego, kieruje częstochowską filią stworzonego przez PiS Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Pierwszym finansowanym przez niego projektem jest cykl publikacji w lokalnej gazecie, którą kieruje jego matka, czyli żona wiceministra.
2021-05-05 21:38:46
Ar--Ai: PiS już odbudował - złodziejską republikę kolesiów
2021-05-05 21:48:16
politykier: Czarzastemu z lewicy- DOKŁADNIE! Nie mylić z rewizjonistyczną skrajną lewicą.
2021-05-05 21:52:23
politykier: Od czasu, do czasu drogi PiS i Lewicy się stykają. Ważne, aby trzymać na uboczu rewizjonizm i neoliberalizm, czyli trockizm. A te mają swoje komórki, także w regionie.
2021-05-05 23:33:16
politykier: Lewica zawsze wchodziła do wielkiej polityki przez bramę narodową. Albo była patriotyczna, albo nie było jej wcale. Marcin Giełzak.
2021-05-06 09:21:34
tomi71: "750 miliardów euro to kwota, której w budżecie Unii Europejskiej… nie ma. Komisja musi te pieniądze pożyczyć i najprawdopodobniej zdobędzie je w lichwiarskich instytucjach międzynarodowych (typu Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju). Tego oczywiście nie dostanie za darmo. Pożyczka (czy kredyt) udzielona zostanie na konkretnych warunkach, przy czym pożyczkodawcy, co oczywiste, zależeć będzie na tym, aby jego klient spłacił zobowiązania wraz z odsetkami. Fundusz odbudowy zakłada, iż wszystkie państwa odpowiadają solidarnie za wydatki bez względu na to, do kogo trafią pieniądze. Inaczej mówiąc: Komisja Europejska zaciągnie kredyt na odbudowę gospodarek państw członkowskich, ale pod warunkiem, że gwarantem pożyczki stanie się każde państwo z osobna. Inaczej mówiąc: jeśli Komisja Europejska nie odda pieniędzy, to wówczas bank- pożyczkodawca będzie mógł dochodzić zwrotu od każdego z państw członkowskich oddzielnie. Państw, które chcą pieniądze brać, a nie chcą oddawać, jest wiele. Państwem, które decydować będzie o pożyczaniu pieniędzy, jest główny gracz Unii Europejskiej, czyli Niemcy. Jeśli zatem Unia Europejska pod naciskiem Niemiec pożyczy pieniądze na Fundusz Odbudowy, a jedno państwo obdarowane tymi pieniędzmi przestanie spłacać, bo np. zbankrutuje lub wystąpi z UE, jego długi spłacać będzie inny kraj, np. Polska. Inaczej mówiąc: pożyczki zaciągnięte na Fundusz Odbudowy mogą być windykowane od każdego państwa. Czyli Polska zgadza się na to, że – przy najgorszym scenariuszu – będzie żyrantem kredytu na 750 miliardów euro. Równocześnie zgadza się na to, że niewielka część tej sumy trafi do Polski pod warunkiem realizacji lewackich pomysłów. Czyli rezygnuje z resztek suwerenności. Co ośrodki rządowej propagandy przedstawiają jako wielki sukces. Rząd Mateusza Morawieckiego dopuścił się zdrady nieznanej w historii Polski. Nawet zaborcy nie zrujnowali kieszeni Polaków tak, jak jego rząd. Historia kiedyś rozliczy Morawieckiego, Kraskę, Kościńskiego i Kaczyńskiego, wysyłając ich na śmietnik, obok Bieruta, Bermana i Minca. Problem w tym, że nasze dzieci, wnuki i prawnuki będą za to płacić”.
2021-05-06 09:42:56
krzysztof mm: że historia skieruje cały PiS z Kaczyńskim na czele na śmietnik to pewnik - a co do spłaty długów to chcę zauważyć, że Polska już jest b e z tego funduszu zadłużona na ponad 2 b i l i o n y złotych, 2 000 000 000 000 zł gdyby kto nie kumał biliona, i całość do spłacenia właśnie przez nas samych a głównie przez naszych potomnych - o tym tomi chyba zapomniałeś albo konfederacja nazioli celowo milczy, i o te biliony bym się raczej martwił niż o unijną pomoc i pożyczkę
2021-05-06 11:54:09
krzysztof mm: drabki, matuszne i inne jarząbki - to jest prawdziwy obraz sukcesu waszej partii, waszego prezesa, waszego premiera - bez żadnych skrupułów, na chama, do oporu, byle więcej i byle szybciej się nachapać ★ ★ ★ Asesor sądowa Sławomira Lerman-Balsaux kilka dni temu została pozytywnie oceniona przez Krajową Radę Sądownictwa, która rekomenduje jej awans na sędziego. Każdy asesor ma obowiązek przez co najmniej 36 miesięcy orzekać, czyli wydawać wyroki - by sprawdzić, czy się na sędziego nadaje. Tymczasem Lerman-Balsaux robiła to przez miesięcy... siedem. Wydała w tym czasie zaledwie 28 wyroków, zaś uzasadnień napisała sześć. ★ ★ ★ Podczas czterech lat asesury kandydatka przebywała na urlopie macierzyńskim i wychowawczym, więc nie orzekała w sądzie. Obroniła natomiast pracę doktorską na Uczelni Łazarskiego. ★ ★ ★ Najpierw jej sprawą zajmował się trzyosobowy zespół w KRS, który ocenił ją negatywnie. Jednak pełny skład Rady odrzucił wniosek własnego zespołu i przegłosował pozytywną ocenę kandydatki ★ ★ ★ Asesor Sławomira Lerman-Balsaux jest córką mianowanego przez Zbigniewa Ziobrę wiceprezesa łódzkiego Sądu Apelacyjnego. Jest także bratanicą wiceszefa departamentu w podległej Ziobrze Prokuraturze Krajowej ★ ★ ★ To niejedyna ostatnio sytuacja w KRS, gdy awanse dostają osoby powiązane rodzinnie albo z członkami Rady, albo z nowymi prezesami czy wiceprezesami sądów, w połowie kwietnia awans dostała także siostra członkini Rady - jej pozostali członkowie nic nie wiedzieli o tym pokrewieństwie ★ ★ ★
2021-05-06 12:51:29
miriam11: A komu te pieniądze są potrzebne? Na jaką odbudowe?
2021-05-06 12:54:02
miriam11: Niestety większość ludu wierzy w bajeczki że unia coś nam daje, tak daje jak nasz rząd daje. Daje ale moje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: