Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sedno sprawy - znalazłeś się w trudnej sytuacji ? - skorzystaj z pomocy

''Sedno sprawy'' to program skierowany do mieszkańców gminy Cieszyn. Z pomocy skorzystać mogą osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” w Cieszynie zachęca do wzięcia udziału w zajęciach realizowanych w ramach programu „Sedno sprawy”. - Zapraszamy chętnych. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami – informuje Elżbieta Kiedroń-Fałat, kierownik CPEiT.

W styczniu tego roku (2012) wystartował program pod nazwą „Sedno sprawy”. Program współfinansowany z dotacji Miasta Cieszyna skierowany został do mieszkańców gminy. Z pomocy skorzystać mogą osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczyły przemocy, czy też zetknęły się z problemem alkoholowym.

„Sedno sprawy” to program wieloaspektowego wsparcia psychologicznego i prawnego, który zakłada możliwość pomocy całym rodzinom doświadczającym trudności lub kryzysu. - Program skierowany został do mieszkańców gminy Cieszyn. Osób będących w trudnej sytuacji życiowej, dotkniętych problemem alkoholowym w rodzinie, a także osób doświadczających przemocy, bezradności życiowej, czy też ubóstwa ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych i nieporadnych wychowawczo – informuje Elżbieta Kiedroń-Fałat, kierownik Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” w Cieszynie.

Celem programu „Sedno sprawy” jest przeciwdziałanie zaburzeniom w rodzinie. Prowadzący oferują bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, a także możliwość terapii zajęciowej. Pomocą objęte zostają całe rodziny, lub też członkowie, którzy takiej pomocy poszukują i oczekują. CPEiT „Kontakt” zapewnia uczestnikom programu fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów natury prawnej, na przykład w kwestii uregulowania spraw alimentacyjnych i rozwodowych.

- Zapewniamy pomoc również w rozwiązywaniu konfliktów w sytuacjach związanych z przejęciem opieki nad dzieckiem lub z prawami rodzicielskimi... a także w sytuacjach przemocy...- wyjaśniają realizatorzy programu.

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz wsparcia – zgłoś się do Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” w Cieszynie (ul. Ks. Janusza 3, 43-400 Cieszyn - tel. 33 479 54 55).

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: