Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SDM: przyjechał papież

W stolicy Hiszpanii rozpoczęły się dziś Światowe Dni Młodzieży. W Madrycie spodziewanych jest półtora miliona pielgrzymów ze 193 krajów świata. Dziś do Madrytu przyjechał papież Benedykt XVI. Światowe Dni Młodzieży potrwają do niedzieli.

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie modlitewno-kulturalne spotkanie młodych katolików organizowane co dwa - trzy lata przez Kościół. Tegoroczne spotkanie w Madrycie odbywa się pod hasem "Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze". Już o godz. 20.00 na Placu Cibeles odprawiona zostanie msza święta celebrowana przez arcybiskupa Madrytu, Antonio Rouco Varelę. Według oficjalnych źródeł swój udział w ŚDM zgłosiło 450 tys. młodych ludzi. Najliczniejszą  grupę stanowią Włosi, Francuzi, Polacy i obywatele USA. Średni wiek uczestników Światowych Dni Młodzieży to 24 lata. Już dziś do młodych ludzi z całego świata dołączył papież Benedykt XVI.


Światowe Dni Młodzieży to nie debiut dla Hiszpanii. W 1989 r. młodzież spotkała się tu w Santiago de Compostela. Hiszpania jest w 72 proc. rajem katolickim. Jednak rząd niedawno dopuścił homoseksualistom prawo do zawierania małżeństw i adopcji dzieci, wprowadził ekspresowe rozwody, zliberalizował prawo do aborcji i przyjął prawo do tzw. godnej śmierci. Hiszpanie spodziewają się, ze te decyzje zostaną ostro skrytykowane przez papieża. Z pewnością relację ze spotkania będziemy mogli zobaczyć na stronie internetowej młodzieży z Zebrzydowic, która udała się na Światowe Dni Młodzieży.


Oficjalne spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży poprzedzają tzw. spotkania w diecezjach. Na stronie www.sdm.czynne24.net można znaleźć szczegółową relację z tych spotkań.


Portal OX.PL patronuje pielgrzymce młodzieży do Madrytu!

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: