Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ścieżki i mostki „Pod Wałką”

Teren wokół Campingu Olza w Cieszynie to miejsce rekreacji, biegów, treningów i spacerów. Codziennie wiele osób odwiedza to miejsce, by się zrelaksować i odpocząć. Jeden z cieszyńskich samorządowców zwraca jednak uwagę, na pewne zaniedbania, takie jak: dziurawe mostki, czy błoto na które szczególną uwagę powinni zwracać rowerzyści oraz rolkarze.

Teren wokół Campingu Olza w Cieszynie to miejsce dobrze znane m.in. Cieszyniakom i często przez nich odwiedzane. Można tutaj odpocząć od miejskiego zgiełku, zrelaksować się na ławce w parku, czy aktywnie spędzić czas – biegając, jeżdżąc na rolkach, rowerze. Takie miejsca aby były bezpieczne i ciągle cieszyły się zainteresowaniem wymagają pielęgnacji. Na pewne niedociągnięcia w tej kwestii zwraca uwagę radny Czesław Banot, który zwrócił się w tej sprawie do Burmistrza Miasta. Dziurawe mostki, zalane ścieżki częściowo zasypane zbyt grubym tłuczniem, błoto, kajaki leżące do góry dnem – wylicza Banot, po czym dodaje. Nie tak zostały zaprojektowane obiekty wokół „Wałki”.

Ścieżki i mostki „Pod Wałką” obok Campingu Olza dzierżawi Heavichi House. Zgodnie z umową jednym z obowiązków dzierżawcy jest pielęgnacja tych terenów. Utrzymanie kładki nad zalewem jako ogólnodostępnej oraz regulowanie właściwego poziomu wody w zalewie – tłumaczy Zastępca Burmistrza Miasta Aleksander Cierniak, po czym dodaje. Dotychczasowe kontrole na dzierżawionym terenie wykazały, iż spółka regularnie wymienia deski w podłożu kładki.

Jak się okazuje kontrole na terenie wspomnianego terenu rekreacyjno-wypoczynkowego są przeprowadzane systematycznie. Pozostałym obszarem parku "Pod Wałką" zarządza Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie. Ścieżki w parku "Pod Wałką" w miejscach gdzie tworzyły się kałuże zostały wysypane klińcem, a następnie ubite walcem drogowym. Warstwa wysypanego kamienia nie związała się z podłożem. Kamień wysypany na ścieżkach wokół grillowiska został zebrany. Obecnie prowadzone są rozmowy z firmami zewnętrznymi w celu opracowania lepszej metody poprawy stanu ścieżek w parku Pod Wałką – podkreśla Wiceburmistrz. Aleksander Cierniak zaznaczył również, iż zniszczone belki na drewnianych mostkach znajdujące się na ścieżkach są na bieżąco wymienianie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-13 10:45:29
czarny1319: To może wiceburmistrz przejdzie się drewnianymi schodami za boiskiem piłkarskim. Schodami idzie dojść z lasku do ul. Łowieckiej.
2018-07-13 11:32:53
jurekb: Jako osoba korzystająca często w pełni zgadzam się z p.Banotem ostatnio dzierżawca wymieniał 3 deski ok 3 tygodni. Mostek był zamknięty i zabezpieczony porwaną taśmą .część dziur w ścieżkach jest zasypana lecz nie wszystkie- zapraszam po deszczu....
2018-07-13 11:57:34
tajemnica poliszynela: czarny1319 - o schodach sama prawda! Chwiejące się, okropnie ubłocone, strach chodzić. Rozumiem, że Pan Radny Banot ze względów oczywistych z nich nie korzysta więc nie podniósł tej kwestii. Co do desek na wszystkich kładkach/mostkach - nikt nie pamięta o impregnacji drewna i dlatego trzeba je często wymieniać. A kładka nad zalewem akurat, pomimo tej niby częstej wymiany desek, jest w takim stanie, że przechodzę po niej z duszą na ramieniu. Deski uginają się, trzeszczą i są śliskie. Poza tym jakoś słabo ze sprzątaniem, na ścieżkach asfaltowanych zalegają resztki roślin (po przekwitnięciu), do tego trochę deszczu i można się poślizgnąć nie tylko na rowerze ale i na piechotę. I psa z kulawa nogą to nie obchodzi. P.S. Czesi po swojej stronie mają czysto. Można?
2018-07-14 06:09:46
tedan: Plac zabaw ,teren campingowy,aleje dopiero w polowie czerwca koszone szok.Na terenie campingu nic sie nie dzieje jak tu zaprosic turyste kiedy nawet nie ma co zjesc ,jedynie napic sie piwa w budce .Przebiciem wszystkiego to masa psow ,ktore sraja wszedzie a ich wlasciciele nie sprzataja udaja ,ze tego nie widza ,malo tego w rezerwacie biegaja bez smyczy ,a pani mowi.." on nic nie zrobi.." skad to ma wiedziec trzylatek,takie slowa mnie rozwalaja.Parkowanie przy wejsciu na plac zabaw,sa slupki i po co jak mamusia musi wjechac jak najblizej ,rowerzysci maja pas do jazdy sciezka ,nie oni musza ulica, a malo tego dziadek uczy tak wnuczka wiec po co to wszystko ?Pytam ,gdzie jest Straz Miejska ?
2018-07-14 06:25:00
bronek91: Zgodnie z preferencjami obecnej PO-PiSowej władzy, teren wokół Campingu Olza w Cieszynie należałoby przekształcić w sołectwo i powołać jakiegoś sołtysa miejskiego. Z pewnością znalazłyby się fundusze na wymianę najdrobniejszej deseczki plus wóz strażacki w pakiecie a wszystko w imię dobra nas wszystkich.
2018-07-16 11:47:44
tajemnica poliszynela: Proszę - dziś (16.07) kolejna zarwana deska w mostku przy campingu. Zabezpieczenie? Patyk wetknięty w szparę z przywiązanymi dwoma kawałkami biało-czerwonej taśmy. Czy ktoś w końcu spowoduje poważny remont czy czekamy na wypadek?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: