Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ściągnij pin, czytaj książki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Śniegonia w Wiśle, podobnie jak i w bibliotece w Cieszynie i Zebrzydowicach, można już wypożyczać e-booki, czyli książki elektroniczne. Obok dostępnych on-line kursów językowych i specjalistycznych oraz elektronicznej prasy, jest to kolejna usługa, którą biblioteka nieodpłatnie udostępnia swoim czytelnikom.

To proste! Czytasz w dowolnym miejscu na laptopie lub tablecie. Od sierpnia ubiegłego roku cieszyńska biblioteka kontynuuje współpracę z Śląskim Konsorcjum IBUK zapewniającym bezpłatny dostęp do ponad 2000 tytułów książek z zakresu literatury pięknej oraz publikacji naukowych i specjalistycznych w wersji elektronicznej. Z bazy tej mogą korzystać wszyscy czytelnicy cieszyńskiej biblioteki. Teraz również czytelnicy należący do biblioteki w Wiśle mogą skorzystać z dostępu do książek w sieci.

Duża część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych, ale wśród e-książek znajdują się również publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, m.in. kryminały, sensacje i fantastyka, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia.

Z całego województwa śląskiego do tego projektu przystąpiło 29 bibliotek
- mówi dyrektor wiślańskiej biblioteki – Renata Czyż.

Aby korzystać z e-booków w serwisie libra.ibuk.pl, wystarczy być czytelnikiem np. wiślańskiej biblioteki. Użytkownicy zgłaszają u nas chęć korzystania z platformy, otrzymują kod PIN i tym samym otrzymają całodobowy dostęp do oferowanych publikacji z dowolnego miejsca – dodaje Renata Czyż.

Dostęp do puli tytułów możliwy jest dzięki kontynuacji działań Śląskiego Konsorcjum IBUK, w ramach którego biblioteki wspólnie wykupiły dostęp do serwisu. Dla czytelników jest to usługa darmowa.

Na wakacje zamiast walizki książek można zabrać laptop czy tablet i czytać w dowolnym miejscu. Wybór e-książek jest duży i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do biblioteki po odbiór kodów PIN – zachęca wiślańska biblioteka.

JB

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: