Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podróżowali w bagażniku

W minioną niedzielę 16 sierpnia w Cieszynie funkcjonariusze Śląsko ? Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 obywateli Mongolii, którzy przebywali nielegalnie w Polsce.

Funkcjonariusze Straży Graniczne  zatrzymali do kontroli samochód typu bus na węgierskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało troje obywateli Mongolii.

Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, iż w przestrzeni bagażowej pojazdu ukryte są jeszcze dwie osoby, również Mongołowie. W wyniku prowadzonych czynności stwierdzono, że troje z podróżujących cudzoziemców posiada jedynie mongolskie prawa jazdy. Dwie pozostałe osoby przebywały w Polsce legalnie - legitymowały się mongolskimi dokumentami podróży i węgierskimi kartami pobytu. – informuje chor. sztab. SG Maciej Nowak z Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu

Wobec trojga zatrzymanych cudzoziemców wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Mężczyźni decyzją sądu trafili do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców.

Zarzuty usłyszały również dwie cudzoziemki, które przywiozły swych rodaków do Polski, usłyszały zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

Kobiety przyznały się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddały się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawszeniu na 3 lata. Cudzoziemki zapłacą również grzywnę.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: