Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruszyło Gminne Centrum Informacji

1 grudnia br. oficjalnie rozpoczęło swoją działalność Gminne Centrum Informacji w Goleszowie. Uroczyste otwarcie odbyło się w obecności wójta Gminy Goleszów Zbigniewa Wacławika, zastępcy wójta Bogusławy Podżorskiej, starosty Powiatu Cieszyńskiego Witolda Dzierżawskiego, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Przemysława Koperskiego oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie Anny Stefaniak – Bacza. Wszystkich zaproszonych gości powitała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goleszowie Krystyna Klimus, która szczególne podziękowania skierowała do autorki projektu „Drogowskaz do świata pracy” Doroty Skurzok (na co dzień pracownicy GOPS). To właśnie dzięki projektowi autorstwa Doroty Skurzok i Krystyny Klimus możliwe było pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Gospodarki i Pracy w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej „Pierwsza Praca”. Po uwzględnieniu wszystkich aspektów merytorycznych i prawnych Komisja Oceniająca zadecydowała o przyznaniu Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Goleszowie grantu na utworzenie GCI w wysokości 50.000zł.

Gminne Centrum Informacji mieści się w budynku dawnej dyrekcji Cementowni Goleszów przy ulicy Cieszyńskiej 29 (tel. 479-99-28, e-mail:
gci_goleszow@interia.pl). Centrum czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. od 8.00 do 18.00, a także w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od 8.00 do 12.00. GCI prowadzone jest przez dwóch pracowników i pięciu wolontariuszy – wszyscy są przeszkoleni w zakresie pracy z osobami bezrobotnymi.
Usługi Gminnego Centrum Informacji skierowane są do absolwentów różnych typów szkół, osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Cieszynie, a także innych osób poszukujących pracy oraz tych, którzy zagrożeni są utratą pracy. Warto podkreślić, że brak barier architektonicznych umożliwia korzystanie z usług GCI osobom niepełnosprawnym.
Gminne Centrum Informacji oferuje możliwość poszukiwania pracy poprzez internet, a także dostępną na miejscu aktualną prasę lokalną z bieżącymi ofertami pracy. GCI wyposażone jest w komputery połączone w sieć lokalną z dostępem do Internetu poprzez stałe łącze DSL. Osoby mające trudności w posługiwaniu się komputerem mogą liczyć na pomoc ze strony pracowników.
W GCI osoby poszukujące pracy będą także mogły skorzystać z następujących form pomocy:
- udział w szkoleniach związanych z poszukiwaniem pracy,
- pomoc w przygotowaniu dokumentów potrzebnych do znalezienia pracy takich jak np. życiorys (CV), czy list motywacyjny,
- możliwość uzyskania adresów urzędów pracy i innych organizacji świadczących pomoc osobom poszukującym pracy,
- bezpłatne powielanie dokumentów związanych z poszukiwaniem pracy,
- udział w warsztatach kreowania własnego wizerunku, umiejętności kreowania własnego wizerunku, umiejętności komunikowania się międzypersonalnego, zachowań asertywnych i autoprezentacji,
- pomoc w poznaniu procedury uruchamiania własnej działalności gospodarczej,
- możliwość nabycia umiejętności obsługi komputera, kserokopiarki, faksu, drukarki i skanera,
- udzielanie informacji dotyczących rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy – możliwość pobrania stosownych dokumentów, pomoc w ich wypełnieniu,
- gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich będą mogli szukać materiałów potrzebnych do wyboru dalszego kierunku kształcenia (np. kierunku studiów w przypadku uczniów szkół średnich).

Tomasz Jaszowski
źródło: Tomasz Jaszowski
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: