Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grali dla Mirka

11 grudnia br. w sali gimnastycznej w Cisownicy odbył się turniej halowej piłki nożnej „O Puchar Fair – Play”. Dochód z wpisowego do turnieju został przekazany na rehabilitację Mirosława Plinty, który rozgrywając mecz w barwach Goleszowa Dolnego w ramach Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Goleszów doznał skomplikowanego złamania nogi. Turniej ten miał więc na celu zebranie funduszy, które chociaż w części pozwolą Mirkowi na opłacenie drogich zabiegów rehabilitacyjnych.
W turnieju „O Puchar Fair – Play” wzięło udział 10 drużyn na co dzień występujących w Amatorskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Goleszów oraz dwie spoza tej ligi: drużyna All – Stars Goleszów złożona z zawodników Kuźni Ustroń i Olimpii Goleszów oraz druga reprezentacja Cisownicy.
Turniej w pierwszych dwóch fazach rozgrywany był systemem pucharowym, na zasadzie „przegrywający odpada”. Do rundy finałowej rozgrywanej już system „każdy z każdym” awansowały trzy najlepsze drużyny z etapu pucharowego, a były to: Cisownica II, Goleszów Dolny oraz Kisielów. Ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale piłkarzom z Goleszowa Dolnego, którzy w rundzie pucharowej najpierw wyeliminowali Bażanowice (8:4) i All – Stars Goleszów 6:4, a następnie już w grupie finałowej pokonali Kisielów (11:5) i Cisownicę II (6:2). Na szczególne podkreślenie zasługuje zwycięstwo Goleszowa Dolnego z drużyną All – Stars Goleszów, w której występowali piłkarze na co dzień grający w V-ligowej Kuźni Ustroń i B-klasowej Olimpii Goleszów. Piłkarze Ci odbywają kilka treningów w tygodniu w przeciwieństwie do zawodników z Goleszowa Dolnego, którzy spotykają się na hali jedynie przy okazji meczów w Amatorskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Goleszów i sporadycznie w tygodniu.
Warto jednak, że choć turniej ten wyzwolił wśród kibiców i zawodników wiele emocji to najważniejsza w nim nie była wcale sportowa rywalizacja, a cel, dla którego się on odbywał i fakt, że wszyscy uczestnicy ligi i zaproszeni goście chcieli pomóc poszkodowanemu koledze. Zresztą wcześniej wszyscy ustalili, iż  Puchar „Fair-Play”, o który grali nie trafi do zwycięzcy turnieju, ale właśnie do Mirka Plinty. Puchar ten Mirek odebrał po zakończeniu turnieju z rąk jego fundatora komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Jerzego Lazara (który sam gra w Amatorskiej Lidze Sołectw i jest jednym z najlepszych strzelców). 

         W imieniu organizatorów
       Tomasz Jaszowski, Przemysław Misiarz
źródło: Tomasz Jaszowski
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: