Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ruszyła rekrutacja do Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego

Wprawdzie rok szkolny dopiero na półmetku ale startują zapisy do przedszkola TE. Jeżeli wybierając przedszkole dla swojego dziecka pragniecie aby zapewniało wysoki poziom kształcenia i bezpieczeństwo, ale też kształtowało świadomość artystyczną i wrażliwość estetyczną a ponadto zachęcało do działania i osiągania sukcesu, ułatwiało poznanie siebie, własnych uczuć i emocji zapraszamy do Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego.

W naszym przedszkolu Twoje dziecko będzie spędzać czas w spokojnej i cichej okolicy, w budynku z dwoma placami zabaw i nowym, ogromnym ogrodem, z domową kuchnią ze smacznymi i zdrowymi posiłkami uwzględniającą wszystkie diety dziecka. Przedszkole zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską z odpowiednimi kwalifikacjami – ale co równie ważne- z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Ponadto do dyspozycjo Twojego dziecka jest pedagog- terapeuta, logopeda, socjoterapeuta, oligofrenopedagog, psycholog a nawet rehabilitant.

Oferujemy wiele zajęć dodatkowych w ramach realizowanego projektu unijnego „Przedszkolaki zdobywają świat” – terapię przez sztukę (wszystko związane z muzyką i tańcem), aktywne dzieciaki (różnorodne ćwiczenia gimnastyczne), świat emocji (poznanie własnych uczuć), terapia psychologiczna i sensoryczna, poprawnie mówimy. Nowością w naszym przedszkolu są zajęcia z hortiterapii. Jesteśmy jedynym przedszkolem w okolicy oferującym takie zajęcia. Co to takiego? Hortiterapia to zajęcia, dzięki którym poznają przyrodę, same zakładają rabaty, sadzą krzewy i drzewka oraz prowadzą ich pielęgnację. Do tego celu Zarząd Towarzystwa postanowił przystosować duży ogród koło przedszkola. Jesienią w ogrodzie wykarczowano stare krzewy i zostały przycięte drzewa. Wiosną  zostaną założone inspekty, w których dzieci będą sadzić sałaty, rzodkiewki. Atrakcją w naszym ogrodzie pewno będzie szklarnia do prowadzenia małej hodowli papryk i pomidorów. To nie koniec atrakcji, w ogrodzie będzie postawiony domek dla dzieci, w którym będą przechowywać narzędzia do ogrodu i zabawki badawcze. Aby przyjemnie spędzać czas w ogrodzie musi być także czas na relaks, będą do tego służyły stoliki z ławeczkami.

U nas żadna pociecha się nie nudzi. Przede wszystkim zapewniamy miłą i troskliwą atmosferę Oprócz tego organizujemy wiele ciekawych warsztatów i imprez dla dzieci i ich rodziców. Przedszkole Te choć ma opracowaną koncepcję pracy w oparciu o Podstawę programową i nowatorskie programy edukacyjne, zapewnia dziecku dobre przygotowanie oraz spokojny i bezpieczny start w edukację. W tym roku szkolnym otwieramy dwa oddziały jeden dla dzieci urodzonych w 2017 - 3-latki i drugi dla dzieci z 2018, które ukończyły 2,5 roku.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na fb i stronie przedszkola.

 

Dni otwarte

Przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza dzieci urodzone w 2017 i pierwszej połowy 2018 wraz z rodzicami na dzień otwarty który odbędzie się 9 marca o godzinie 16.30. Dla dzieci prosimy zabrać obuwie zamienne. W ramach naszego spotkania proponujemy: zwiedzanie przedszkola, zabawy integracyjne dla dzieci, słodki poczęstunek.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy

 

Przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego

Plac Kościelny 1

43-400 Cieszyn

tel.33 8521141 lub  508 432 909

http://pte.tecieszyn.pl/index.php

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: