Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiślańskie Walentynki i Najlepsze Beskidzkie Krepliki

W najbliższym czasie w Wiśle odbędą się dwa wydarzenia, na których nie może Was zabraknąć!

W święto zakochanych przypadające w piątek 14 lutego br. Wiślańskie Walentynki i koncert Ewy Urygi zatytułowany "When I fall in love". Wszyscy zakochani i nie tylko w  sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Domu Zdrojowym o godz. 19:00 będą mogli posłuchać artystki obdarzonej nieprzeciętnym głosem, mającej na swoim koncie wiele nagród muzycznych. Podczas koncertu towarzyszyć jej będą Dorota Piotrowska na perkusji i Darek Ziółek na pianinie. Dodatkowymi atrakcjami wieczoru będzie fotobudka i słodki poczęstunek. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Nieco później, bo w Tłusty Czwartek, 20 lutego w Wiśle będzie można rozkoszować się tradycyjnymi kreplikami! - Po kilku latach przerwy wracamy do bardzo sympatycznego i lubianego konkursu, który odbędzie się w tłusty czwartek, czyli do konkursu kulinarnego "Najlepsze Beskidzkie Krepliki." Finał konkursu i degustacja odbędzie się w Aries Hotel & Spa Wisła w Wiśle Czarne o godz. 10:00. Oprócz smakowania i podziwiania pączków będzie można posłuchać kapeli Wisła i pośmiać się przy scenkach rodzajowych w wykonaniu grupy teatralno-kabaratowej "Emocja" - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. - Uznaliśmy, że to tak ciekawe wydarzenie, że warto je kontynuować. W tym roku czeka nas zatem dziesiąte edycja konkursu na najlepsze beskidzkie krepliki. Postanowiliśmy, że oceny dokona jury, w skład którego wejdą przedstawiciele wszystkich gmin skupionych w Beskidzkiej 5 - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak. Wcześniej konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie "Imko Wisełka". 

W konkursie na "Najlepsze Beskidzkie Krepliki" mogą wziąć udział wszyscy chętni, a jedynym ograniczeniem jest fakt, że pączki muszą zostać przygotowane według beskidzkiej receptury, tzn. z powidłami śliwkowymi, ze spirytusem i muszą być smażone na smalcu. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego w Wiślańskim Centrum Kultury, Pl.B. Hoffa 3, tel. 602 177 262, e-mail: kultura@wisla.pl.

Regulamin konkursu "Najlepsze Beskidzkie Krepliki"

Formularz zgłoszeniowy

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: