Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rusza grupa wsparcia dla rodziców

W Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" w Cieszynie rusza grupa wsparcia dla rodziców. Spotkania rozpoczną się 12 września (poniedziałek) o godzinie 16.00-17.30.

Organizatorzy zapraszają na spotkania grupy wsparcia wszystkich, którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje wychowawcze.- Uczestnictwo w grupie wsparcia pozwoli uczestnikom budować poczucie bezpieczeństwa u swoich dzieci i dawać im oparcie, a także chronić ich przed sytuacjami przemocy. Dzięki spotkaniom opiekunowie będą mogli lepiej poznać i zrozumieć własne dziecko, kształtować postawę szacunku do siebie i innych, wzmocnić swój autorytet. Grupa pozwoli uczestnikom usprawnić komunikację w rodzinie, rodzice nauczą się jak rozmawiać z młodszymi dziećmi, żeby tworzyć fundament pozytywnego kontaktu oraz jak rozmawiać z nastolatkiem, żeby utrzymać z nim dobrą relację. Podczas spotkań rodzice dowiedzą się w jaki sposób budować poczucie własnej wartości i pozytywną samoocenę u swoich dzieci, wspierać ich zainteresowania, nauczą się rozpoznawać najczęściej popełniane błędy i poznają ciekawe sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych – podkreśla Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt".

Cykl 10 spotkań dla rodziców odbywać się będzie w CPEiT „Kontakt” Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie od 12 września, w każdy poniedziałek w godzinach 16.00-17.30. 

- Grupa wsparcia jest częścią projektu „Dobra bliskość”, który realizowany jest od kwietnia 2011 roku w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje. Projekt ma na celu udzielenie pomocy psychologicznej i prawnej dzieciom krzywdzonym i ich rodzinom oraz działania edukacyjne dla profesjonalistów zajmujących się tym problemem. W związku z tym celem grupy wsparcia będzie zachęcenie rodziców do wychowania bez przemocy przez zwiększenie świadomości konsekwencji psychologicznych i fizycznych dla dziecka, które jest krzywdzone lub jest świadkiem przemocy
– dodaje Elżbieta Kiedroń-Fałat.

Organizatorzy zapraszają na pierwsze spotkanie wszystkich chętnych rodziców i opiekunów. Wystarczy zadzwonić pod numer 33 479 54 55, lub zgłosić się osobiście do Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt”.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: