Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Weekend na sportowo

Ci, którzy szukają sportowych wyzwań i wrażeń, w najbliższy weekend nie będą mogli narzekać na brak imprez. Wyścigi rowerowe, piłka nożna, nordic walking, festyn sportowy z udziałem gwiazd, a nawet tajemniczo brzmiący dog trekking - to kilka z wielu imprez, które odbędą się w najbliższa sobotę i niedzielę na terenie powiatu.

Dwie ciekawe imprezy rowerowe odbędą się w Istebnej i Dzięgielowie. Trójwieś zaprasza na 3-etapowy wyścig kolarski z cyklu Dobre Sklepy Rowerowe - Road Maraton, który zakończy się w niedzielę (więcej), natomiast Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa zaprasza na IV KROSS BIKE DZIĘGIELÓW, który odbędzie się w sobotę 3 września 2011. Impreza odbywa się dzięki zaangażowaniu mieszkańców Dzięgielowa i wolontariuszy oraz licznym sponsorom i dotacjom. Rywalizację rozpoczną zawody dla dzieci i młodzieży na byłym boisku piłkarskim. Jak zwykle na dzieci czekają łatwe i krótkie trasy, a dorośli chcący dopingować swoje pociechy, mogą również wystartować na przygotowanych dla nich trasach: - Zawody dla dorosłych w tym roku rozgrywane będą na dwóch dystansach. Z myślą o osobach początkujących, wprowadzono krótszą trasę, na której zawodnicy mają do przejechania 15 kilometrów. Z kolei dla osób doświadczonych w kolarstwie górskim przygotowaliśmy trasę wyczynową, o długości 45 kilometrów – mówi Przemysław Sikora, dyrektor zawodów. - Zapewniamy dobrze przygotowaną i ciekawą trasę, kategorie wiekowe, rodzinną atmosferę, imprezy towarzyszące i super zabawę, a także cenne nagrody nie tylko dla zwycięzców – dodaje Marcin Wojnar, jeden z organizatorów. Dla kibiców wielkim atutem dzięgielowskiej imprezy jest możliwość obejrzenia rywalizacji zawodników, którzy pokonując pętle kilkukrotnie przejeżdżają przez centrum Dzięgielowa. Szczegóły na temat imprezy Tutaj.

Ciekawie zapowiadają się również mecze piłkarskie, zagrają zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi. W Cieszynie na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Hallera 8) w sobotę rozegra się Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Prezesa SM 'Cieszynianka'. Start imprezy o 9.00. Bój na murawie stoczy również KS Wisła Ustronianka, która zagra na wyjeździe z MRKS Czechowice-Dziedzice. Mecz rozpocznie się o 17.00 na boisku gospodarza.

O 10.00 w sobotę w Brennej rozegrają się nietypowe zawody - Puchar Polski w Dog Trekkingu. To forma sportu, która spodoba się zarówno tym aktywnym, jak i mniej przygotowanym kondycyjnie... właścicielom psów. Dogtrekking to bowiem nic innego, jak wędrowanie z psem. Trasa zawodów przebiega szlakami turystycznymi. Każdy uczestnik musi zabrać ze sobą na trasę mapę Beskidu Śląskiego.

Ustroń w niedzielę gościć będzie z kolei gwiazdy piłki nożnej oraz znanych dziennikarzy sportowych. Od 14.30 odbywać się tam będzie "Festyn sportowy" zorganizowany przez KS "Kużnia". W programie m.in. mecze piłki nożnej dzieci trenujących w klubie, oldbojów, turniej otwarty w podbijaniu piłki, pokazy strażackie itd. Dla pań pokazy makijażu i fryzur, a dla dzieci udostępnione bezpłatnie będą zjeżdżalnie i trampolina.

Kogo zmęczą wrażenia może sportowy weekend zakończyć w Skoczowie, gdzie - jak co  tydzień - wędrować będzie Klub Nordic Walking "Włóczykije". Na marsz nordic walking zapraszają jego członkowie o 16.00, spotkanie na małym rynku.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: