Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rusza akcja "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"

Dzisiaj (18.12.) rusza akcja pod nazwą "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" . To działania edukacyjne dla najmłodszych o szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa na drodze, przeprowadzane na terenie województwa śląskiego.

Akcja  "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" organizowana jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach we współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia i skierowana jest do placówek przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych. - Jest ona niejako rozwinięciem na skalę wojewódzką akcji z 27 września br pn. "Bezpieczni po zmierzchu", która zorganizowana została na terenie powiatu zawierciańskiego przy współpracy policjantów z Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu. Ma ona na celu przybliżenie zagadnień bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego, kwestii związanych z używaniem odblasków, a także propagowanie bezpiecznych zachowań.

Akcja będzie miała miejsce 18 grudnia 2018 roku, a jej początek planowany jest na godzinę 10:00. W jej trakcie dzieci otrzymają do pokolorowania obrazek (format A4) z wizerunkiem policyjnej maskotki "Sznupka". Najmłodsi zgromadzeni w grupach będą kolorować obrazek, a także będą zachęcani do zabrania pomalowanego obrazka do domu, by zawsze przypominał im, jak ważna jest rozwaga na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Zapraszamy do udziału placówki oświatowe z całego województwa i do zapoznania się ze szczegółami przedsięwzięcia. Szczegółowe informacje o akcji, wraz z regulaminem dostępne są na stronie internetowej: www.bezpieczenstwo.crl.org.pl - informują organizatorzy.

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-18 19:50:44
Śmiechu : Ciekawe czy Sznupek będzie dzielił tabaką.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: