Punktowali tylko Juroszek i Kantyka

Niezbyt udany weekend mają za sobą skoczkowie z kadry C, którzy rywalizowali w norweskim Notodden. W obu konkursach przedstawiło się aż dziesięciu Polaków, ale tylko dwóch kończyło zmagania z punktami. Jednym z nich był Kacper Juroszek, zawodnik WSS Wisła.

W Notodden najlepiej czuł się Stefan Reiner, który wygrał piątkowy konkurs, a dzień później zajął drugie miejsce. Sobotnie zawody padły łupem Fabiana Seidla z Niemiec. To właśnie Austriacy i Niemcy zdominowali oba konkursy FIS Cup w Norwegii. A jak poradzili sobie nasi skoczkowie?

Najlepszym biało-czerwonym okazał się Przemysław Kantyka, który w piątek zajął 14. pozycję, a w sobotę udało mu się przedostać do czołowej „10”. O sporym szczęściu mógł powiedzieć Kacper Juroszek, który podczas pierwszej serii piątkowego konkursu zajął... 30. miejsce. Zawodnik wiślańskiego klubu ukończył wówczas zmagania na 22. pozycji. Z kolei, w sobotę, tak samo jak Kantyka, poszło mu wyraźnie lepiej i został sklasyfikowany na 14. miejscu.

Niestety, reszta polskich skoczków nawet nie otarła się o finałową „30”. Najbliżej awansu, w obu konkursach, był Damian Skupień, który zajmował 41. miejsca.

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest zwycięzca sobotnich zawodów, Seidl. Najwyżej z polskich reprezentantów plasuje się Juroszek, który zajmuje 15. pozycję.