Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozsądny i widoczny pieszy

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu było organizatorem spotkania w którym uczestniczyli policjanci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii informacyjno - prewencyjnej "Bezpieczna droga do szkoły".

- Celem było przekazanie dzieciom z miejscowej szkoły kamizelek i elementów odblaskowych ufundowanych przez ARIMR oraz przeprowadzenie pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Uczestniczący w spotkaniu st. asp. Robert Wajda z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie uświadomił dzieciom realne zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym i wskazał jak prawidłowo zachowywać na drodze – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Prelekcja,  jak i same kamizelki spotkały się z dużym zainteresowaniem i miłym przyjęciem ze strony uczniów oraz nauczycieli. Kamizelki i elementy odblaskowe rozdał dzieciom Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Międzyświeciu Andrzej Lasoń. 

- Policyjna współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym z innymi instytucjami wpisuje się w prowadzoną w województwie śląskim kampanię „Trzeci krok - rok pieszego rozsądny i widoczny pieszy" – wyjaśnia rzecznik prasowy policji.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: