Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Kierowco zachowaj rozwagę na drodze!

Właśnie o tej porze roku możemy zauważyć zwiększona ilość jednośladów na drodze. To długo wyczekiwany czas dla miłośników motocykli, którzy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo podczas zdarzenia drogowego.

Z dnia na dzień na drogach przybywa miłośników jednośladów. Wiosenna pogoda sprawiła, że ruszył sezon motocyklowy, który nie należy do najbezpieczniejszych. Wiosną i latem odnotowuje się najwięcej  wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, dlatego policjanci apelują do wszystkich kierowców jednośladów o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że użytkownicy tych pojazdów są bardziej narażeni na obrażenia podczas wypadku lub kolizji niż kierowcy samochodów, ponieważ nie chroni ich nic oprócz kasku i kombinezonu. - Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź drzewem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie. – apelują policjanci.

Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją czujność, ponieważ za wiele zdarzeń z udziałem motocyklistów odpowiadają również oni. - Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się, czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa, jaki i oni. – informują mundurowi. Kierowco, sprawdzaj lusterka i pamiętaj o martwych polach, szczególnie przy zmianie pasa ruchu. Policjanci apelują zatem do wszystkich kierowców jednośladów oraz kierujących samochodami o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-20 13:14:29
kierowca_bombowca: Możecie apelować ile chcecie, oni są tak tępi, że nic nie rozumieją bo do nich nic nie dociera. Każdy z nich myśli sobie, że jest bezbłędny i jego nic złego nie spotka. Ten na filmie też tak myślał i zamiast 70 km/h gnał ile fabryka dała, ale już więcej nie będzie gnał. https://www.youtube.com/watch?v=sFMX4nV8ntU&feature=emb_title
2020-04-20 13:14:30
kierowca_bombowca: Możecie apelować ile chcecie, oni są tak tępi, że nic nie rozumieją bo do nich nic nie dociera. Każdy z nich myśli sobie, że jest bezbłędny i jego nic złego nie spotka. Ten na filmie też tak myślał i zamiast 70 km/h gnał ile fabryka dała, ale już więcej nie będzie gnał. https://www.youtube.com/watch?v=sFMX4nV8ntU&feature=emb_title
2020-04-20 14:46:19
tomi71: W czasach zarazy powinni być wyłapywani, bo zwykle jeszcze tydzień temu przemieszczali się samochodami, a na motorach jeżdżą dla przyjemności. Ludzie boją się wyjść bez psa na spacer. A ciekawe czy mają maseczki pod kaskami? :) ...a poza tym, kto ich będzie leczył, jak coś się stanie?
2020-04-20 14:57:15
pogromca ciemnoty: Oni są narażeni na niebezpieczeństwo? A kto im każe zapiera...ać 200 km/h gdzie ograniczenie jest do 70-ciu. A z drugiej strony mówiąc - jeden klecha żalił się już, że jest mało pogrzebów. Jak chcą go wspomóc to niech się rozbijają gdzie indziej.
2020-04-20 21:42:49
wyśmienity cwaniaczek: a BYM TĄ CIEMNOTĘ NA TYCH "bajkach" od razu do piachu !!!!!!!!!!!!!!! po co mandat tu potrzebny pluton egzekucyjny --KULA W ŁEB I DO PIACHU . ....same kożyści ....policja ma niej roboty , felczery mogą zająć się naprawdę potrzebującymi a kapitaliści co mają motorek w garażu oprócz mesia beemki i innych dobroci powinni JEBNĄĆ SIĘ W ŁEB DO PUKI ŻYJĄ !!!!jeśli to czyta jakiś strurz PRAWA to niech zgłosi do wojewódzkiego urzędu powstanie NOWEGO TORU WYŚCIGOWEGO ----- "do połednia" start HANYSOWICE -WISŁA , Po połedniu na opak ciule
2020-04-20 21:46:20
wyśmienity cwaniaczek: zapomniałem dopisać : " jeżdzisz na motorze ? "TO STARY CIĘ ORZE" !!!!!!! :)
2020-04-20 22:18:39
Mnegerfeld: Po poziomie wypowiedzi wnioskuje że większość tutaj ma za mało lat żeby jeździć motocyklem, nie stać jej albo jedno o drugie. Wyśmienity cwaniaczek jest znanym pederastą i ofiarą przemocy domowej. No i ten poziom. Jakbym czytał dyskusję dzieci ze szkoły specjalnej...
2020-04-20 22:20:39
Mnegerfeld: "Możecie apelować ile chcecie, oni są tak tępi, że nic nie rozumieją bo do nich nic nie dociera." Wow. Długo musiałeś nad tym myśleć?
2020-04-20 22:52:52
Santa_Claus: Mnegerfeld - ten sam poziom, przykro mi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: