Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jaworze: sesja rady częściowo online

Władze Jaworza zdecydowały o odwołaniu sesji Rady Gminy, która miała się odbyć 29 marca. Aby jednak zachować ciągłość pracy samorządu, najpilniejsze uchwały zostaną podjęte przez większość radnych zdalnie.

Ustawa wdrażająca tzw. tarczę antykryzysową stwarza możliwość zwołania sesji w trybie bezpośredniej komunikacji za pomocą narzędzi elektronicznych. Dzisiaj na spotkaniu roboczym radne i radni ustalili, że są w stanie tak obradować. Z kolei radni, którzy nie mają dostępu do internetu albo nie umieją obsługiwać komputera, będą mieć stworzone takie możliwości w sali sesyjnej. Dodam, że maksymalna liczba obecnych na tej sali nie powinna przekroczyć pięciu osób - napisał na Facebooku w piątekj (17.04) wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz. 

Sesja nadzwyczajna zostanie zwołana na najbliższy piątek (24.04) na godzinę 13:00. Ze względów technicznych, na sali "Pod Harendą", gdzie odbędzie się sesja, obecny będzie przewodniczący rady Zbigniew Putek. - Będzie prowadził sesję, a głosowania zostaną przeprowadzone imiennie pod nadzorem "radnego-sekretarza", którego wybiorą radni przed głosowaniami - tłumaczy Ostałkiewicz. 

Warto przypomnieć, że radni głosowali zdalnie także w Wiśle - pisaliśmy o tym tutaj (LINK), a obrady można obejrzeć tu (LINK). 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-20 10:48:50
tom lem: ...koń by się uśmiał obliczeniom, że na sali '' Pod Harendą" może być tylko pięciu radnych. Dane do tych wyliczeń widocznie nadworny socjolog ( specjalista od fb) wyjął z kościelnych unormowań, 15 m2 na radnego, zamiast 2 m odległości pomiędzy nimi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: