Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozmawiali o współpracy i narkotykach

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Stelmach odwiedził nową siedzibę mundurowych po drugiej stronie Olzy. Został tam zaproszony przez czeskich policjantów. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat kontynuowania i rozwijania dalszej współpracy między jednostkami.

Wizyta była okazją do zaprezentowania przez stronę czeską nowej siedziby policjantów z Czeskiego Cieszyna. To okazały, nowoczesny, w pełni funkcjonalny budynek, w którym siedzibę mają także funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej naszych sąsiadów zza Olzy.
Mundurowi w trakcie krótkiego spotkania rozmawiali na temat współpracy między jednostkami, wspólnych patroli polsko-czeskich w rejonie granicy oraz problemów przestępczości przygranicznej dotyczącej głównie włamań i kradzieży.

Część spotkania poświęcona była również problematyce narkotyków i dopalaczy. Komendanci podkreślili, że ważna jest dalsza praca związana z informowaniem o tym, że zarówno w Polsce, jak i w Czechach narkotyki są nielegalne. Ważnym jest wskazywanie przez obie strony faktu, że przemyt narkotyków jest przestępstwem po obu stronach Olzy. Jedyna różnica polega na tym, że w Czechach prawo określa małą ilość narkotyków, do której to granicy trzymanie ich jest wykroczeniem, zagrożone karą grzywny nawet do 10000 koron czeskich. Przechowywanie narkotyków w ilości większej niż mała karane jest więzieniem. W obydwu wypadkach obcokrajowcy dodatkowo mogą być ukarani wydaleniem i zakazem pobytu. – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Komendant został zaproszony na spotkanie przez szefa policji Czeskiego Cieszyna npor. Mgr. Tomáša Skalkę. W spotkaniu wziął również udział plk. Ing. Bc. Miloš Pollak, Dyrektor Departamentu Terytorialnego Policji z Karwiny.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: