Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozborski dotarł do finału!

Halowe Mistrzostwa Śląska młodzików zakończyły się happy endem dla Filipa Rozborskiego oraz Nataszy Kwapisz. Tenisista KT Kubala Ustroń sięgnął po srebro, a zawodniczka ST Rancho Ustroń stanęła na najniższym stopniu podium.

Filip Rozborski pewnie przystąpił do rywalizacji w Chorzowie, gdzie toczyła się rywalizacja w ramach Halowych Mistrzostw Śląska młodzików, gdyż z grupy D awansował z 1. miejsca – z kompletem zwycięstw, a w dodatku nie tracąc ani jednego seta w trzech meczach. Komplikacje pojawiły się w ćwierćfinale, ponieważ w starciu z Nikodemem Majewskim musiał odrabiać straty. Ostatecznie, o zwycięzcy zadecydował super tie-break, a w nim zwyciężył zawodnik KT Kubala Ustroń – 10:7.

Rozborski awansował do strefy medalowej i w półfinale przyszło mu się zmierzyć ze Stanisławem Kohlerem, który również w grupie zanotował komplet zwycięstw. Tenisista ustrońskiego klubu odniósł wygraną w dwóch setach – 6:2, 7:5 – i zameldował się w finale. W starciu o złoto musiał uznać wyższość Łukasza Burego, choć w drugiej partii o zwycięzcy rozstrzygnął tie-break – 2:6, 6:7.

Z Chorzowa wróciła z medalem także Natasza Kwapisz. Zawodniczka ST Rancho Ustroń sięgnęła po brąz w grze podwójnej, gdzie zagrała w parze z Lilianą Salą.

 

 

 

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: