Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rowerzyści wyruszą na 1000 km trasę!

1 maja wyruszy z Wisła rajd rowerowy, w którym weźmie udział 200 rowerzystów, głównie z południa Polski. Po 16 dniach dotrą oni do Gdańska przemierzając tym samym 1000-kilometrową trasę. W ten sposób cykliści pragną upamiętnić wejście Polski do Unii Europejskiej oraz rozpocząć działania zmierzające do budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, wydzielonej drogi, która będzie atrakcją turystyczną na skalę europejską.

 

W Komitecie organizacyjnym Rajdu Wisły jest 20 starostów i prezydentów z powiatów i miast położonych nad Wisłą, a w Komitecie Honorowych 5 marszałków i wojewodów, wiceminister edukacji, komendant glówny policji,prezez PART i POT.  

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:  www.rajdwisly.pl  Strona będzie na bieżąco aktualizowana podczas całej imprezy.

 

Imprezie towarzyszy Konkurs Europejski dla młodzieży szkół średnich na koncepcje lokalnych projektów turystycznych, które mogą być zrealizowane dzięki funduszom europejskim. Konkurs okazał się bardzo trudny. Początkowo zgłosiło się do niego 70 szkół ze wszystkich województw położonych nad Wisłą. Ostatecznie prace nadesłało 35 zespołów szkolnych. Przez pierwszy etap oceny (zgodność z regułami funduszy UE) przeszły 32 prace.

Konkurs objęła patronatem Minister, przyszły Komisarz Unii Europejskiej, Danuta Hubner. Wyniki w poszczególnych powiatach będą ogłaszane podczas finałów kolejnych etapów Rajdu.

źródło: inf.wł.
dodał: gen

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: