Rotunda czeka na Twój głos

Rotunda z cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego czeka na Twój głos! Ma szansę zostać jednym z 7 Nowych Cudów Polski. Ty zaś masz szansę na nagrody!

Rotunda romańska p.w. św. Mikołaja znajdująca się na Wzgórzu Zamkowym jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem ziemi cieszyńskiej. Powstała na przełomie XI/XII wieku i przez szereg lat była kaplicą grodową (zamkową) pod wezwaniem św. Mikołaja. Jest to budowla (wykonana z kamieni wapiennych) na rzucie koła o wymiarach 9,30 m (w przekroju zew.) i 6,40 m (w przekroju wew.).

To już 7 edycja konkursu National Geograpfic Traveler, która promuje najpiękniejsze miejsca i zabytki w Polsce. W 2013 roku Wzgórze Zamkowe zdobyło 3 miejsce. [Pisaliśmy: Wzgórze – nowy cud Polski]

Podobnie jak co roku, Redakcja National Geographic nominowała 32 miejsca, z których do końca sierpnia Internauci mogą wybierać swoich faworytów. W tegorocznej edycji konkursu Kościół św. Mikołaja (rotunda) znalazła się wśród nominowanych.
Kościół Św. Mikołaja z Cieszyna znajduje się obecnie na 9. miejscu w rankingu z 3.27% głosów.

Aby zagłosować – wejdź na stronę: http://7cudow.national-geographic.pl/nominacje znajdź 16 pozycję (Kościół św. Mikołaja) i kliknij „Zagłosuj”. Po podaniu swoich danych i udzieleniu odpowiedzi na pytanie „Dlaczego to właśnie to miejsce powinno wygrać?” naciśnij przycisk „Wyślij”. Każdy uczestnik Plebiscytu może zagłosować i wziąć udział w konkursie raz na 24 godziny.

Każdy prawidłowo oddany głos otrzymuje szansę na wygranie nagrody:
- 20 x półroczna prenumerata czasopisma National Geographic Traveler
- 10 x zestaw książek National Geographic
 

Czytaj również:

 

red.


 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-19 14:39:59
JaSza11: Już nigdy nie zagłosuję bo i tak pisiorski minister kultury zrobi po swojemu!
2017-08-19 18:15:41
krzysztof.mm: Cudem Polski są bez wątpienia cieszyńska drukarnia i amfiteatr.<br />Cudem i pomnikiem absolutnego nieudacznictwa, intelektualnej i organizacyjnej beznadziei wszystkich po kolei ekip cieszyńskich ratuszowych tłumoków - w całkiem w sumie niegłupim mieście.
2017-08-19 23:30:33
skuter66: Skąd u was tyle jadu?
2017-08-20 00:33:15
krzysztof.mm: skuter<br />już pytałeś<br />ja myślę, że z radiamaryja
2017-08-20 01:29:15
bronek91: @krzysztof.mm<br />To po co posłuchosz?<br />Przełącz na TOK FM 102,90:) <br />Wczora o 10 było ciekawa audycja o lasach:) <br />Przy okazji można napisać pod adres poranka, ROTUNDĘ rozpropaguje się na całą Polskę:)
2017-08-24 06:27:15
Anecia: Ja myślę, że @krzysztof.mm to taki krzykacz, który nawet nie żyje na co dzień w polsce. Spotykam się z komentarzami na FB pewnego Pana Krzysztofa P. - w podobnym tonie. Nic dla Cieszyna i jego mieszkańców nie zrobił ale wszędzie się udziela ze swoją krytyką. Obstawiam, że to on :) tak Panie Kristof P?
2017-08-24 16:24:40
krzysztof.mm: anecia<br />wywęszyłaś mnie<br />tytuł \&quot;Nochal Tygodnia\&quot; ci się należy<br />fakt, od jakiegoś czasu nie mieszkam w Polsce - aktualnie w Pisdolandii<br />i jest tu, nawiasem mówiąc, coraz bardziej ch..owo.<br />p.s.<br />skoro FB piszesz z dużej, i Pana, i Krzysztofa - to może i Polsce by się należało, co nie?...<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją