Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rosyjski poryw serc


Ciekawą propozycję na najbliższy weekend przygotował Teatr Elektryczny w Skoczowie, gdzie wystąpi Alexandr Maceradi, pochodzący z Krymu pieśniarz, który w Skoczowie w swoim recitalu „Pieśni, serca, pieśni buntu… - rosyjskie Ballady i romanse” zaprezentuje m.in. utwory Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego czy Alexandra Rozenbauma.


„PIEŚNI SERCA, PIEŚNI BUNTU... ROSYJSKIE BALLADY I ROMANSE” to tytuł najnowszego programu Alexandra Maceradi, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty.


Jego recital, a właściwie sceniczny spektakl, to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każdy bunt jest tęsknotą za niewinnością, a każda pieśń wołaniem o istnienie, każdy bunt jest językiem nie wysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu.


Sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów, Wysockiego, Okudżawy, Rozenbauma, Wertyńskiego, porusza najwrażliwsze struny naszych sumień i przypomina złoty wiek pieśni.


 Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów, ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.


16 stycznia (niedziela) o godz. 18.00 w Teatrze Elektrycznym będzie można udać się więc w niezwykłą krainę , gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, miłości, przeszłości i pamięci...


Bilety na recital Aleksandra Maceradiego można kupić w skoczowskim ARTadresie w cenie 15 zł i 20 zł.


Alexandr Maceradi z powodzeniem prezentował swój program w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach, Operze Bytomskiej, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, w Sali Kongresowej w Warszawie, Piwnicy pod Baranami, ale również w innych, nieraz bardzo kameralnych miejscach.

TK

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: