Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rodzinny piknik 500+ za nami

W niedzielę część rynku zamieniała się w kolorowe miasteczko dla małych dzieci. Mogły biegać, bawić się dużymi samochodami oraz układać domy z ogromnych, piankowych klocków – to tylko część atrakcji jakie zapewnili organizatorzy podczas rodzinnego pikniku 500+. Wśród gości znaleźli się Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa, Sekretarz Stanu Stanisław Szwed, burmistrz Mirosław Sitko, wiceburmistrz Andrzej Bubnicki i sekretarz Beata Macura oraz skoczowscy radni.

 - Jesteśmy wśród państwa razem, z piknikiem rodzinnym, gdzie wspólnie bawimy się i cieszymy, z jednej strony ze świetnej pogody, a z drugiej że możemy jako Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprezentować państwu nasze programy – „Rodzina 500+”, „Dobry Start” - mówił sekretarz stanu Stanisław Szwed. - Chciałam serdecznie podziękować za to, że realizacja tego programu w Skoczowie przebiega wzorcowo – to widać po uśmiechniętych buziach dzieci – podkreśliła minister Bożena Borys-Szopa.

Pod namiotami animatorki malowały buzie w wybrane przez dzieci wzory. Dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko, gdzie dzieci własnoręcznie mogły wykonać przypinki – tzw. butony – zadowolone z siebie chętnie ozdabiały nimi ubrania swoje i swoich bliskich. W czasie imprezy strzelano z łuku. Na rynku pojawiły się również dwa stanowiska do gry w badmintona. Pod namiotami przygotowano zajęcia plastyczne. Na rynku ustawił się również wóz strażacki, który dzieci mogły zobaczyć od środka oraz karetka Zakonu Maltańskiego. Ratownicy medyczni instruowani chętnych jak wykonać masaż serca, a nagrodą za dobrze wykonany masaż była maskotka.

- Mamy w Skoczowie około 26 tys. mieszkańców. Co roku, do tej pory, rząd dał bezpośrednio do kieszeni skoczowian, 20 mln zł. Do tego ponad milion złotych na 300+. Teraz jeszcze dodatkowo, w związku z tym że bezwarunkowo pierwsze dziecko będzie otrzymywało 500+, będziemy dodatkowo wypłacać z pieniędzy, które dostajemy z Warszawy - 5 mln zł. Łącznie będzie to ponad 25 mln zł, które dostają bez opodatkowania mieszkańcy Skoczowa – podsumował burmistrz Mirosław.

Wszystkie atrakcje podczas pikniku dostępne były nieodpłatnie.

(red./skoczow.pl)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-18 12:10:21
Jan Śliwka: Piknik, czy może jednak wiec wyborczy pisu?
2019-08-18 12:29:17
jasper: Czy ktos tym dzieciom uzmyslowil, ze 500+ beda splacac jeszcze ich wnuki ? https://www.google.de/amp/s/innpoland.pl/amp/152903,dlug-publiczny-polski-przekroczyl-3-bln-zl-kazdy-polak-dluzny-28-tys-zl
2019-08-18 12:45:43
mako: Pieniądze dostajecie nie z Warszawy i nie rząd wam je dał, ale PODATNICY. Ciekawe na czyj koszt odbył się ten wiec rządowo -pisowski ? Bo jeśli za samorządowe to znowu władza na obywatelach zarobiła.
2019-08-18 13:07:00
djgregory: Przecież wiadomo, że wiec wyborczy pisu. Piknik w godzinach 10-12?? Widocznie Stanisław Sz. nie miał w innych godzinach czasu robić kampani.
2019-08-18 14:21:32
krzysztof.mm: "rząd dał do kieszeni skoczowian" - no co za bezczelność i hucpa - g^wno dał, bo g^wno miał, z jednej kieszeni wyciągnął skoczowianom, a do drugiej włożył resztki po zabraniu tego, co się mu n a l e ż a ł o
2019-08-18 15:39:31
knefel: ja-siokrzysio ciociumatyldziu +500 innych nicków, rząd zabrał ,,do drugiej włożył" ale resztkami się podzielił za to byli tacy co g^wno mieli więc z jednej kieszeni skoczowianom przez 8lat wyciągali potem g^wno dali a sobie kamieniczki w centrum Warszawy kupowali i ośmiorniczkami się objadali. Na szczęście sondaże pokazują że nikt o tym nie zapomniał.
2019-08-18 15:43:15
Jan Śliwka: @knefel Kiedyś to były tylko ośmiorniczki teraz mają prywatne linie lotnicze - a co, należy się - rozwiń sobie skrót TKM.
2019-08-18 16:19:32
donekT: Jan Śliwka, co do prywatnych linii lotniczych, pamiętasz taki twór jak np. OLT Express??? Jakoś o nim obecnie ciszej. Reklam w POLITYCE odpowiednia mniej... Czemu miał w założeniu służyć??? Już kiedyś pisałem, z czego owe aferki wychodzą i wychodzić będą nadal. Kto jest odpowiedzialny za wykreowanie obecnie panującego systemu? Gdzie byłeś w trakcie wieców poparcia i w trakcie kampanii wyborczych innych?
2019-08-18 16:32:45
Jan Śliwka: @donekT Niestety w polityce ma zastosowanie stara prawda ludowa: każda świnia przy korycie zagania żarcie do siebie i jest to niezależne od koloru jaki ma świnia. PS. nie miałem zamiaru obrazić sympatycznego i pożytecznego stworzenia jakim jest świnia.
2019-08-18 16:33:01
donekT: jasper-Q I to nie tylko to, co piszesz, będą spłacać, zadłużenia poprzedników również. Jakoś o tym jasper-Q zapominasz. Tak samo, jak o nadchodzącym coraz większymi krokami KRYZYSIE. Tymczasem od czasu ostatniego kryzysu, zadłużenie Polaków niebagatelnie wzrosło. Zadłużony, oznacza podatny na wahania rynkowe, a na rynku sytuacja napięta jak w roku 2008, donosi o tym nawet TOK FM. Nawet stosuje takie porównania. Tylko poczekać aż sypnie się kryzys. Zatem mnie nie dziwi marazm wyborczy uważających się za opozycję, z chwilą nadejścia kryzysu, a ten tuż, tuż, naturalnie winą za sytuację gospodarczą zostanie obarczony rząd, jak zwykle w oderwaniu od globalnej koniunktury. Jako przykład można przedstawić sprawę ze słynnym "masłem" z 2015.
2019-08-18 16:33:14
jasper: Zal wam było osmiorniczek na talerzu? no to macie teraz wladze-Osmiornice ! [ ] Historia jak z Wloch - sycylijska Chrzescijanska Demokracja, bedaca przeciwaga dla lewicy. To nie mafia wdzierala sie szturmem do polityki. To polityka otworzyla przed mafia wrota, oferujac jej legalizacje interesow i struktur wewnatrz partii.
2019-08-18 16:34:34
donekT: jasper-Q Tematem debaty publicznej POWINIEN BYĆ NADCHODZĄCY GLOBALNY KRYZYS i jak się do tego przygotować, ewidentna furtka dla uważających się za opozycję, tym bardziej, IŻ KAŻDY RZĄD, w okresie poprzedzającym wybory odnosi się do sukcesów i kreuje atmosferę sukcesu. Tymczasem rzekoma opozycja siedzi cicho, po cichu oczekuje kryzysu, co naturalnie zdestabilizuje kolejny rząd. Natomiast w mediach, także lokalnych, coraz więcej reklam zachęcających do zaciągania kredytów i zachowania trendu przyczyniającego się do coraz większych zadłużeń gospodarstw domowych. Ewidentnie spekulacja chce przed nadchodzącym kryzysem ściągnąć z rynku jak najwięcej kasy. O tym jasper-Q jakoś milczysz, rozumiem, jest na rękę.
2019-08-18 16:44:56
donekT: @Jan Śliwka, Zachowując konsekwencję, zatem Ty Jan Śliwka uważasz, iż polityka powinna polegać na "obstawianiu", które świnie prędzej dorwą się do koryta i zgarną jak najwięcej dla siebie??? I jak długo podobnego rodzaju polityka ma w Polsce jeszcze być prowadzona? A gdzie polityka długofalowa? Następcy, owe dzieci, będą się martwić? Inna polityka jest możliwa, chociażby obserwując przykład USA, RFN, Federacji Rosyjskiej, Izraela etc. Dziwnym sposobem nie ma jej w Polsce i klasa polityczna (cała) jakoś nie chce zmienić tego stanu rzeczy. Obstawanie, przy jednej ze stron niewiele zmieni, tym bardziej, iż jak mądrość ludowa głosi "kto z kim przestaje, takim się staje" PS. Nie miałem zamiaru obrazić sympatycznego i pożytecznego stworzenia, jakim jest świnia.
2019-08-18 16:50:36
donekT: mako Niektórzy chlubią się z otrzymywania subsydiów zza granicy, oczywiście na cele polityczne. Jakoś nie zważają przy tym na zapisy KONSTYTUCJI, choć niejednokrotnie i oni przedstawiają się za jej rzekomych obrońców.
2019-08-18 17:02:34
donekT: krzysztof-Q a jak odniesiesz się do tego // https://wiadomosci.ox.pl/bp-pieronek-w-cieszynie,40777 // W tym przypadku ewidentny przykład na mariaż władzy świeckiej z wyznaniową i głoszenie JUDASZOWEJ EWANGELII (Istota Najwyższa już rozliczyła). Jakoś wówczas, Ty krzysztof-Q nie potrafiłeś adekwatnie określić, nawet nie raczyłeś się odnieść, choć pewien strój działa na Ciebie krzysztof-Q niczym przysłowiowa czerwona płachta na byka. Ty krzysztof-Q przejawiasz dziwne predylekcje, pomijam teorie, z czego mogą wynikać, choć jasper z pewnością zaproponowałby FREUDYZM.
2019-08-18 17:06:35
donekT: krzysztof-Q może przy okazji przybliżysz sprawę ze zgubieniem 2 mln PLN przez skoczowski magistrat? Za czyjej kadencji to nastąpiło???
2019-08-18 17:08:25
Jan Śliwka: @donekT Skoro jesteś takim politologiem i ekonomistą zakładaj nową partię i prowadź nas ku świetlistej przyszłości. Mój głos już masz - tryb sarkastyczny off.
2019-08-18 17:19:39
donekT: @Jan Śliwka, Lepiej wracaj do swoich "świń", może dobrze odstawiłeś. PS. Nie miałem zamiaru obrazić sympatycznego i pożytecznego stworzenia, jakim jest świnia.
2019-08-18 17:24:13
Jan Śliwka: @donekT Widzę, iż argumenty się skończyły więc zaczynają się inwektywy. Żegnam, nie pozdrawiam.
2019-08-18 17:32:52
donekT: @Jan Śliwka, jakie inwektywy? Może zgubieniem 2 mln PLN przez skoczowski magistrat? Prawda boli?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: