Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Roczek Galerii Muflon

Galeria Muflon obchodziła w ubiegłą sobotę (19.03.2016) swój roczek. Przez 12 miesięcy sztuka na dobre zadomowiła się w ustrońskiej Galerii.

Jak na urodziny Galerii przystało, obchodzono je podczas uroczystego otwarcia nowej wystawy malarstwa Janiny Partyki-Pojętej, Arlety Skurskiej oraz grafik (linorytów) Jerzego Granowskiego pod wspólnym tytułem "Astygmatyzm".

Na uroczystości była obecna m.in. szefowa Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ustroń Katarzyna Czyż-Kaźmierczak oraz Ewa Liszka - starszy kustosz Oddziału Grafiki im. Pawła Stellera Muzeum Historii Katowic.

Po uroczystym otwarciu i wypowiedziach artystów zebrani mogli zobaczyć wystawiane dzieła oraz posłuchać czytanych wierszy i utworów muzycznych w części literacko-muzycznej przygotowanej przez członków grupy artystycznej "Sztuka bez barier 14" i zaprzyjaźnionych muzyków. Na scenie pojawili się poeci: Janina Partyka-Pojęta, Jolanta Klimek, Jarosław Engler, Paweł Engler i Jerzy Granowski oraz muzycy: wokalistka Oliwia Kobuszewska, duet muzyczno-wokalny Eugeniusz Szwarcer i Krzysztof Soska oraz skrzypaczka Marlena Olimpia Janik.

Wystawę malarstwa i grafik w Galerii Muflon w Ustroniu oglądać można do 29 kwietnia br.

Galeria Muflon w ciągu 12 miesięcy istnienia zorganizowała wiele wystaw: „Drzeworyty i akwarele Pawła Stellera” na otwarcie Galerii Muflon-Sztuka dla Ciebie w 120. Rocznicę urodzin artysty z Ustronia Pawła Stellera, wystawę prac dr sztuki Sybilla Skałba – „Ciało posthumanizmu”, wystawa „Muzy w Kręgach Sztuki ‘’, wystawa „Wolność na B1”., wystawa „ Dwaj panowie z Tytanu”, wystawa „Teatr Żyje”, „Ryszard Dasiewicz - Nikifor z Gliwickiej Cepelii” – laureat I Nagrody im. Pawła Wróbla na Festiwalu „Art. Naif 2014”, wystawę prac mgr sztuki Elżbieta Kulej - „Drzewa w sztuce - Banyany ‘, wystawę mgr sztuki Katarzyna Nowak - Zagórska –„Malarstwo” oraz wystawę prac Justyny Jędrysek – „Plakaty i Rysunki - Zaryski”. Kierownikiem Galerii jest Izabela Burczak.

„SZTUKA BEZ BARIER '14” to grupa z siedzibą w MDK Batory w Chorzowie skupia kilkunastu artystów amatorów i profesjonalistów z różnych miast Śląska (np. Chorzów, Bytom, Katowice, Siemianowice, Gliwice, Zabrze) zajmujących się krzewieniem kultury wśród społeczności lokalnej i nie tylko z zakresu malarstwa, literatury, muzyki, śpiewu oraz fotografii. Inicjatorem i koordynatorem założenia Grupy jest dr inż. Janina Partyka-Pojęta. Członkowie grupy są zdobywcami licznych nagród konkursów międzynarodowych i krajowych za swoje prace malarskie, poetyckie i fotograficzne.

 

Wystawy w Galerii Muflon objęte sa patronatem OX.PLred./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: