Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Reprezentacja na Senioriadę

W środę (24.01) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej Cieszynianka odbyły się eliminacje, podczas których wyłoniona została reprezentacja cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do V Ogólnopolskiej Senioriadzie, czyli mistrzostwach, które odbędą się w lutym w Rabce.

Senioriada organizowana jest każdego roku w Rabce-Zdroju przez Federację Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, przy wsparciu lokalnych władz. Celem wydarzenia jest aktywizacja seniorów i umożliwienie im rywalizacji sportowej. Dodatkowo dzięki kilkudniowemu pobytowi w Rabce seniorzy mają szansę również odpocząć od codziennych problemów i nawiązać nowe znajomości.

W czasie trwania Senioriady przewidywane są rywalizacje w następujących konkurencjach: „kręgle curlingowi” na lodzie, biegi narciarskie, lub w przypadku braku śniegu biegi z nartami, slalom narciarski, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy oraz nornic walking, połączony z konkursem wiedzy o Rabce. Dla zwycięzców przewidziane są puchary oraz medale.

- W naszych rozgrywkach wyłoniliśmy reprezentację tylko i wyłącznie na turniej szachów oraz na turniej brydża, w innych konkurencjach nie było chętnych – powiedziała w rozmowie z ox.pl Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w szachach rywalizacja była zacięta, ostatecznie wyłoniliśmy zwycięzcę, którym jest Józef Chmura, jeżeli chodzi o brydż, rozgrywki się toczyły, jednak bardziej towarzysko. Na udział w Senioriadzie zdecydowały się dwie panie, które zostały wskazane jako nasze reprezentantki, są to: Małgorzata Dylla-Długosz oraz Dorota Gołda. Mamy nadzieję, że naszym reprezentantom pójdzie dobrze i przywiozą do nas medale.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: