Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Remont skrzyżowania w centrum Wisły

Skrzyżowanie ul. 1 Maja z ul. Olimpijską i ul. Sztwiertni w Wiśle przejdzie gruntowny remont. Właśnie wybrano wykonawcę.

18 sierpnia Urząd Miasta Wisła podał informację o wyłonieniu wykonawcy remontu skrzyżopwania w centrum miasta. Nowe oblicze ma zyskać skrzyżowanie ul. 1 Maja z ul. Olimpijską i ul. Sztwiertni.

Co ma być zrobione? Istniejąca nawierzchnia ma zostać zfezowana, rozebrane krawężniki, obrzeża betonowe, chodniki, następnie przecięty asfalt, wykonane koryto pod budowę chodnika i jezdni w miejscu poszerzenia drogi. Prace obejmują w dalszej kolejności: wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego na poszerzeniu jezdni, wykonanie rowków pod krawężniki i ławy krawężnikowe, montaż krawężników drogowych betonowych wraz z wykonaniem law betonowych i obetonowanie krawężników, oczyszczenie mechanicznie całej powierzchni z frezowanej, skropienie oczyszczonej powierzchni asfaltowej emulsją asfaltową na gorąco, ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, skropienie warstwy wiążącej emulsją asfaltową na gorąco, ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.

Przebudowana ma zostać nawierzchnia chodnika na ul. 1 Maja i ul. Sztwiertni – pojawi się tam kostka brukowa. Wykonane zostaną studzienki, wyregulowane zostaną kratki ściekowe. Na miejscu pojawi się również parkomat na baterie słoneczne.
Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – Eurovia Polska S.A. z ceną 268.346, 58 gr. Gwarancja na wykonane prace ma wynieść 60 miesięcy. Oferta ta wygrała.

Prace mają zostać wykonane – jak określono w ogłoszeniu o zamówieniu - na 33 dni.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-19 12:38:54
Przepierón: Co Wy tam chcecie remontować?<br />W Ustroniu gorsza droga została nazwana \&quot;Ustroń - stara droga jak nowa\&quot;<br />http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,34603,ustron--stara-droga-jak-nowa.html<br /><br />Dzisiaj miałem przyjemność przejechać się tym cudem (z odwodnieniem) i jestem pod wielkim wrażeniem , fachowcy wykonali łate w łacie z najwyższą precyzją, klasa światowa i zapomnieli zrobić krawężnik, ale to nic nie szkodzi przecież auta i tak pojadą.<br /><br />https://www.youtube.com/watch?v=BiXvjWpwBWQ&amp;feature=youtu.be
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: