Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Remont drogi powiatowej

Niemal kilometr liczy remontowany właśnie odcinek ulicy Góreckiej w Brennej, która stanowi część drogi powiatowej 2602 S Skoczów – Brenna. Oprócz nawierzchni jezdni naprawiony zostanie biegnący obok chodnik.

Inwestycję zlecił powiat cieszyński a jego koszt to 1 085 604 zł, z czego 325 680 zł (czyli 30 procent) stanowi wkład Gminy Brenna.

Jak informuje UG w Brennej, prowadzona modernizacja ulicy Góreckiej wymusiła wyłączenie z ruchu jednego pasa drogi i wprowadzenie ruchu wahadłowego. - To bardzo ważna, wręcz strategiczna arteria komunikacyjna, od której drożności zależy sprawność przejazdu przez naszą gminę. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby była ona w odpowiednim stanie, a prowadzony remont do tego się przyczyni. Jednocześnie chciałbym podziękować za wyjątkowo dobrą współpracę Panu Staroście Mieczysławowi Szczurkowi oraz Pani Magdalenie Suchanek-Kowalskiej, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie. Nie ukrywam, że bardzo cieszy nas duża skala remontów prowadzonych w ostatnich latach na drogach powiatowych biegnących przez Gminę Brenna. Przypomnę, że gruntowna modernizacja była prowadzona na ulicy Leśnica, na ulicy Bielskiej, na ulicy Szpotawickiej oraz na ulicy Zofii Kossak. Wiemy, że projektowany jest remont kolejny odcinka drogi powiatowej 2602 S Skoczów – Brenna, a konkretnie ulicy Breńskiej na odcinku od ronda w Górkach do ulicy Stara Droga. Liczy on około kilometr długości i kiedy dojdzie do jego modernizacji, nasz samorząd również zamierza w tym zadaniu uczestniczyć finansowo – mówi wójt Jerzy Pilch.

Remont ma zakończyć się do 31 października.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-20 14:05:39
tom lem: Interesujące - w mieście powiatowym w najgorszym stanie są drogo powiatowe?;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: