Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Refleksologia:  Terapia poprzez uciskanie „refleksów” na ciele  

 Zdrowie i dobra kondycja naszego ciała pozwalają cieszyć się życiem bez ograniczeń. Współczesna medycyna pozwala na coraz efektywniejsze pomaganie osobom, które w wyniku choroby lub wypadku muszą mierzyć się z obniżoną jakością życia lub niepełnosprawnością w dowolnym obszarze. Nowoczesne podejście do pacjenta opiera się na jak najszybszym objęciu go kompleksową opieką, której elementem jest rehabilitacja.

Rehabilitacja to szereg działań (leczniczych, psychologicznych, społecznych, organizacyjnych, technicznych i edukacyjnych) podejmowanych na rzecz konkretnej osoby i mających na celu przywrócenie całkowitej lub przynajmniej częściowej sprawności fizycznej lub psychicznej. To forma kompleksowego wsparcia pacjentów, konstruowanego w oparciu o rodzaj i rozległość problemów.

Jedną z metod rehabilitacji jest refleksologia. Jej koncepcja opiera się na uciskaniu na ciele określonych punktów, nazywanych refleksami, znajdujących się na dłoniach, twarzy, a także na stopach (punkty stopy inaczej nazywane są receptorami). Refleksy odpowiadają częściom ciała i narządom, a masaż ma za zadanie poprawić ich funkcjonowanie poprzez usprawnienie przepływu energii.

 Stowarzsyzenie NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ZAGROżONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM "ŹRóDŁO AKTYWNOŚCI” otrzymało grand dzięki któremu organizuje właśnie zabiegi refleksologii dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i umiarkowanym z terenu powiatu cieszyńskiego. W ramach programu planowanych jest 6 spotkań (środy) począwszy od 7 września w siedzibie Biblioteki w Hażlachu.

 - W stopach znajduje się ponad 1000 zakończeń nerwowych , a więc nie tylko nas noszą przez życie, ale też są fundamentem dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu . Stopy to lustrzane odbicie naszego organizmu .Zrozumiałam ten fakt ,gdy opracowywałam  stópki mojego Syna przed i po zabiegu na żołądku - przed stopki miały jednolity kolor ,natomiast tuż po zabiegu na refleksie żołądka zobaczyłam czerwony punkcik  . Punkty które są uciskane podczas zabiegu Refleksologii pobudzają cały organizm do harmonijnego funkcjonowania . Czym zatem jest Refleksologia? Jest to precyzyjna praca na stopach mająca na celu usunięcie napięć w stopach ,a tym samym napięć w organizmie – mówi Aneta Brudny, która poprowadzi zajęcia w Hażlachu. 

Stowarzyszenie „Źródło aktywności” również od 15 września zaprasza osoby niepełnosprawne oraz zagrożone wykluczeniem społecznym na zajęcia z relaksacji i zajęcia ruchowe, które odbywać się będą w godzinach 16:00 – 18:00.

Osoby zainteresowane udziałem w takich spotkaniach zapraszamy do kontaktu przez e maila zrodloaktywnosci@gmail.com  lub przez stronę Facebooka: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ Źródło Aktywności”.

AK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: