Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Redakcja - nowa płyta jesienią

Muzycy Redakcji, nowego zespołu Darka Duszy, pracują nad materiałem na swoją drugą płytę. Krążek ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa Jimmy Jazz Records.

Zespół wszedł do studia na przełomie maja i czerwca. Muzycy przygotowali piętnaście żwawych, dynamicznych i piosenek. W stosunku do pierwszej płyty, ma być szybciej, mocniej i z większym ogniem. Zresztą na żywiołowych, energetycznych koncertach Redakcji, również utwory z pierwszego albumu brzmią o wiele ostrzej. Zespół wykonuje też kilka klasyków z repertuaru dawnych zespołów Darka Duszy - Śmierci Klinicznej i Absurdu.

- Z Absurdu „Nasze realia” i „Mechanika” to nigdy niezarejestrowane utwory Absurdu, które wejdą na tę płytę. Zresztą gramy je na koncertach. Na płycie znajdą się też "”Nienormalny świat"” i „Sahara” Śmierci Klinicznej – mówi Darek Dusza portalowi OX.pl, który jest autorem wszystkich piosenek, które usłyszymy na nowej płycie Redakcji.

- Nagrywamy na raty. Dlatego, że niektóre gitary przearanżowałem i zrobiłem na nowo. Również dlatego, że realizator ma mało wolnych terminów. Całe podkłady są gotowe, w tę niedzielę i poniedziałek Adaś powinien położyć wokale. Zostaną tylko chórki do nagrania i oczywiście zgranie. Na koniec lipca będzie gotowe – tłumaczy Darek Dusza.

W zeszłym ukazał się debiutancki album zespołu Redakcja zatytułowany „Horrroskop”. Płyta została dobrze przyjęta m.in. przez recenzentów i słuchaczy. Piosenki z „Horrroskopu” można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR I i wielu innych, dobrych rozgłośni. Redakcja w 2011 roku zagrała w wielu renomowanych klubach, m.in. w bielskim Rudeboyu, chorzowskiej Leśniczówce, rybnickim Kulturalnym Klubie, krakowskim Lizard Kingu. Darek Dusza i koledzy zostali też świetnie przyjęci na kultowym, punkowym festiwalu Rock na Bagnie 2011.

Tych, którzy nie mogą doczekać się nowej płyty zachęcamy do obejrzenia klipu zespołu do piosenki "Tak jak kot" (sł. i muz. Darek Dusza).

- W teledysku wykorzystano linoryty i rysunki mistrza (Andrzeja Kota z Lublina) i ucznia (Kordiana Michalskiego) oraz fragmenty koncertu Redakcji podczas festiwalu Rock Na Bagnie (2011) – mówi Dariusz Dusza. - Żaden kot nie ucierpiał podczas realizacji niniejszego klipu, również żadna mysz nie ucierpiała w trakcie zdjęć – dodaje.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: