Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ranni na Rajdzie Śląska

W miniony weekend między innymi na drogach Powiatu Cieszyńskiej rozgrywany był Rajd Śląska. Rajd wygrał Tomasz Kasperczyk. Dzięki wygranej Kasperczyk został także wicemistrzem Polski. jako drugi, rajd ukończył Miko Marczyk, który został także Mistrzem Polski w klasie Open N. Nie obyło się bez groźnie wyglądającego wypadku.

Na 10 odcinku specjalnym Rajdu Śląska, w miejscowości Suszec (powiat pszczyński) doszło do wypadku z udziałem załogi numer 1, w którym poszkodowanych zostało dwóch kibiców.  - Samochód załogi numer 1 potrącił dwie osoby przy niewielkiej prędkości. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe zabezpieczające trasę i udzieliły wszelkiej niezbędnej pomocy poszkodowanym, którzy są przytomni, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. – poinformował w komunikacie organizator rajdu.

Kierujący fordem fiestą na łuku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i wyjechał poza wyznaczoną trasę. W zdarzeniu zostały poszkodowane dwie dziewczynki, które stały za taśmą, w miejscu do tego wyznaczonym. Po udzielonej pomocy przez załogę pogotowia ratunkowego, podjęto decyzję o przewiezieniu 5 i 7-latki na dalsze badania. Starsza z dziewczynek została przetransportowana przez lotnicze pogotowie ratunkowe.  Odcinek specjalny został przerwany a następnie odwołany.  - infromuje KPP w Pszczynie.  Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Wyniki znaleźć można na stronie organizatora [Przejdź>>>

(red./mat.pras.)


zobacz wideo:

Pisaliśmy: Rajd Śląska: utrudnienia

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-16 15:43:08
Przepierón: Godołech, ostrzegołech żeby tego syfu nie organizować. Zastanawiam się którzy są większymi idiotami, ci co w rajdach wsi biorą udział, czy ci co te rajdy oglądać przychodzą.
2017-10-16 23:06:57
Przepierón: Gdzie się podziali fani rajdów? Ni kawo, ni cziewo? <br />Może koszor pogratuluje załodze nr 1 Gabryś i Natkaniec manewru na zakręcie i będzie życzył dziewczynkom szybkiego powrotu do zdrowia a ich rodzicom więcej rozumu.<br />PS <br />W przyszłym roku wam to przypomne !!!
2017-10-17 09:45:17
Równo-mierny: Ja tam nic przeciwko rajdom nie mam. Dwa razy miałem okazję być na takim i nie powiem, fajna sprawa. To co jednak za każdym razem mnie zastanawiało, to strefy bezpieczne wytyczone przez organizatorów. Nie wszędzie, tj. nie na całej długości odcinka ale w pojedynczych miejsca (głównie zakręty) odległość do strefy dla kibiców była... dyskusyjna, bo wydawała się ona bezpieczna pod warunkiem, że pojazd zachowuje swój tor jazdy. Ale w przypadku utraty kontroli nad pojazdem i przy prędkościach z jakimi one się poruszały, tych miejsc bezpiecznymi bym nie nazwał, a oczywiście stała tam kupa kibiców... Chyba tego typu zdarzenie właśnie miało miejsce na rajdzie śląska...
2017-10-18 11:38:50
jo.papuga: Łon wcale nie wpod w poslizg, jyny jak poczontkujący kursant na P.J. z całej siły depnoł przed zakryntym na hamulec i nie wiedzioł że aby skryncić musi tyn hamulec puścić.<br />Kompletny brak pojyncia o technice jazdy i hamowania autym kiere nimo ABS-u.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: