Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017

Dzisiaj 16 października o godz. 8.30 rozpoczęło się oficjalne otwarcie Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017, których zasadniczym celem jest wyłonienie reprezentacji Wojska Polskiego na Mistrzostwa NATO w Szachach ''US Texas 18'' i propagowanie szachów w środowisku wojskowym. Do soboty (21.10.) na Zamku Cieszyn rozegranych zostanie łącznie dziewięć rund systemem szwajcarskim.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Ryszard Macura Burmistrz Miasta Cieszyna, płk Tomasz Malinowski - Przewodniczący Komitetu Nato Chess, oraz Adam Dzwonkowski - Prezes Polskiego Związku Szachowego.

Turniej rozgrywany jest w kategorii indywidualnej w oparciu o przepisy Polskiego Związku Szachowego. Na bazie ww. wyników prowadzone będą dwie dodatkowe klasyfikacje. Pierwsza z nich to kategoria: żołnierze i pracownicy wojska, spośród których wyłoniona zostanie reprezentacja Wojska Polskiego na Mistrzostwa NATO w Szachach „US Texas 18”, druga kategoria to byli żołnierze, emeryci wojskowi. Nagrody przyznane będą również w kategorii „inne” między innymi dla najlepszej zawodniczki w kategorii – kobiety, za najciekawszą partię, fair-play. 18 października o godz. 20.00 rozegrany zostanie również Otwarty Turniej Szachów błyskawicznych z udziałem Klubu Szachowego MUKS „SZS” Cieszyn. Pierwsze trzy miejsca w turnieju szachów błyskawicznych będą wyróżnione dyplomami.

Zakończeniem Mistrzostw będzie uroczyste rozdanie nagród, które nastąpi 21 października o godz. 9.00 w Sali Sesyjnej cieszyńskiego ratusza.
Wtedy również nastąpi wręczenie Pucharu im. płk. Gwido Langera Burmistrza Cieszyna i Dyrektora Generalnego MON dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017 oraz Pucharu im. płk. Gwido Langera Burmistrza Cieszyna i Dyrektora Generalnego MON dla najlepszego zawodnika z Cieszyna otwartego turnieju w szachach szybkich Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017.

(red./mat.pras.)

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: