Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rajdowcy dla Amelki

Amelia Owczarzy z Zebrzydowic ma 2 latka i możliwe, że w przyszłości będzie znaną artystką lub weterynarzem z pasją. Jej ulubionym zajęciem, które pochłania ją bez reszty, jest malowanie farbami, kolorowanie i wycinanie. Teraz jednak zmaga się z poważną chorobą.

Amelka ma dwa latka, mieszka w Zebrzydowicach. Od września 2013 na jej ciele zaczęły się pojawiać liczne siniaki i wybroczyny, a badanie morfologiczne wykazało bardzo niski poziom płytek krwi. W październiku dziewczynka została przyjęta na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, gdzie zdiagnozowano u niej immunologiczną plamicę małopłytkową oraz atopowe zapalenie skóry. Od tego czasu Amelka przechodzi przez serię bolesnych badań i zabiegów oraz przyjmuje wiele leków. Czas, który udaje się jej spędzać w domu wiąże się z regularnym badaniem krwi, a każda poważniejsza infekcja, spadek liczby płytek krwi poniżej 20 tys. kończy się powrotem do szpitala.

Choroba Amelii, jej pobyt w szpitalu jest przeżyciem bardzo stresującym dla niej, jej rodziców i sześcioletnie siostry Julii. Mamy nadzieję, że leczenie przyniesie efekty i jej stan zacznie się poprawiać. Zanim to jednak nastąpi zwracamy się do Państwa o pomoc – piszą organizatorzy akcji. Pomóc będzie można podczas specjalnej imprezy, którą dla Amelki organizują znajomi jej rodziców.

 

POSŁUCHAJ

W najbliższą sobotę 2 sierpnia, w Ustroniu odbędzie się piknik motoryzacyjny. Planujemy imprezę między 10.00 a 18.00. Całość rozgrywać się będzie na placu firmy 'Inżbud' przy ul. Sportowej. Pojawią się tutaj samochody rajdowe. Za opłatą będzie można się przejechać z kierowcą rajdowym, zrobić sobie zdjęcia przy samochodach, nabyć gadżety rajdowe i oczywiście świetnie się bawić – mówi Piotr Ciosk organizator imprezy. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Amelki.

Kupując cegiełkę, będzie można poczuć się jak pilot kierowcy rajdowego. Będzie tez okazja by spotkać się z zawodnikami - Damianem Wawrzyczkiem, Jurkiem Tomaszczykiem, Bartkiem Fizia, Przemkiem Mendrkiem. Czekamy jeszcze na decyzję teamu Mitsubischi oraz Subaru, prawdopodobnie i oni wystawią swoje samochody. - dodaje Ciosk.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: