Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle z udziałem najlepszych Polaków

1-2 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Będzie to trzecia duża impreza rozgrywana tego lata na obiekcie w Wiśle.

W ten weekend kibicie będą mogli zobaczyć 12 naszych reprezentantów, w tym trzech zawodników z Kadry A Łukasza Kruczka – Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego i Jana Ziobro. Z Polakami walkę o zwycięstwo stoczą m.in. Austriak Wolfgang Loitzl, Słoweńcy Jaka Hvala i Cene Prevc oraz Japończycy Yuta Watase i Reruhi Shimizu.

Letni Puchar Kontynentalny, po Mistrzostwach Polski i FIS Grand Prix, będzie trzecią dużą imprezą sportową rozgrywaną tego lata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. - Zapraszam wszystkich kibiców do Wisły na kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Swój udział potwierdzili już zawodnicy z kadry Łukasza Kruczka oraz Kadra B i Juniorów, a także 12 zagranicznych ekip – zapowiada Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni w Wiśle-Malince i Wiceprezes PZN. Swój udział w zawodach potwierdziło 13 ekip: Polska, Kazachstan, Słowenia, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Niemcy, Norwegia, Ukraina, Włochy, Polska, Japonia oraz Rosja.

Po konkursach FIS Grand Prix oraz po Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków trener Maciej Maciusiak zdecydował, że oprócz jego podopiecznych w zawodach wystartuje po trzech zawodników z Kadry A oraz Kadry Juniorów. W składzie reprezentacji Polski na Letni Puchar Kontynentalny znaleźli się: Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka i Krzysztof Leja.

Bilety na te zawody będzie można kupić w dniu zawodów przy wejściu na skocznię w cenie 10 złotych.

Wisła to drugi przystanek na mapie tegorocznego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Inauguracja miała miejsce w dniach 5-6 lipca w słoweńskim Kranj, a oba konkursy wygrał reprezentant gospodarzy Peter Prevc, wyprzedzając swojego młodszego brata Cene. W klasyfikacji generalnej cyklu z kompletem punktów prowadzi Peter Prevc (200 pkt.), drugi jest Cene Prevc (160 pkt.), a trzeci kolejny ze Słoweńców Andraz Pograjc (110 pkt.). Obu ostatnich zawodników zobaczymy na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Natomiast najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Stefan Hula (41 punktów i 11. miejsce).

Program zawodów:

Piątek, 01.08.2014

10:00 – oficjalny trening
16:00 – seria próbna
17:00 – pierwsza seria konkursowa

Sobota, 02.08.2014

10:00 – seria próbna
11:00 – pierwsza seria konkursowa

 

red.

źródło: ox.pl/PZN
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: