Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rajd Śląska ponownie w powiecie cieszyńskim. Pojadą najlepsi europejscy kierowcy

Tegoroczny Rajd Śląska zakończy sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. Runda została zaplanowana na 11-13 października, a najlepsi europejscy kierowcy ścigać się będą także - podobnie jak w poprzednich latach - po trasach w powiecie cieszyńskim.

Kalendarz mistrzostw Europy na 2024 rok składa się z ośmiu rund. Do tej pory rozegrano trzy (Rajd Węgier, Rajd Wysp Kanaryjskich i Królewski Rajd Skandynawii). Przed nami rywalizacja w Rajdzie Estonii (już w ten weekend) Rajdzie di Roma Capitale (26-28 lipca), Rajdzie Barum (w Czechach, 16-18 sierpnia) i Rajdzie Ceredigion (Wlk. Brytania, 30.08-1.09). Tytuł mistrzowski zostanie wręczony właśnie po Rajdzie Śląska.

Rywalizacja rozpocznie się odcinkiem specjalnym wiodącym przez centrum Katowic 11 października, z kolei przez dwa następne dni kierowcy ścigać się będą po oesach właśnie w powiecie cieszyńskim i Jastrzębiu Zdroju. Zakończenie zaplanowano na Stadionie Śląskim.

Pełną trasę poznamy 9 sierpnia. Co ważne, wszystkie odcinki specjalne będzie można zobaczyć za darmo.

- Nigdy wcześniej nie rozgrywano zawodów tak wysokiej rangi na Śląsku. Znaleźliśmy się w grupie ośmiu najważniejszych rajdów na Starym Kontynencie. Walka o tytuł w tych rozgrywkach jest zawsze zacięta, dostarcza kibicom wielu emocji i stanowi ogromną wartość dla zawodników. Tak prestiżowa impreza gwarantuje dotarcie do fanów sportów motorowych w całej Europie. To świetne narzędzie do promocji regionu, co potwierdzają badania i dane statystyczne. Runda FIA ERC to także realne korzyści dla lokalnej społeczności – zyski dla branży turystycznej i eventowej – mówi Grzegorz Wróbel, prezes Fundacji Automobilistów.

O wysoki poziom widowiska zadbają najlepsze rajdowe załogi Europy. W gronie uczestników FIA ERC są zawodnicy znani ze startów samochodami WRC w mistrzostwach świata, np. Oliver Solberg, Mads Ostberg czy Hayden Paddon – aktualny mistrz Europy. Spodziewać możemy się także Mikołaja Marczyka, dwukrotnego zwycięzcy Rajdu Śląska.

Warto przypomnieć, że w latach 2015-2017 Mistrzem Europy zostawał Kajetan Kajetanowicz.

kr/rajdslaska.pl

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-05 15:15:14
gutek63: Oliver Solberg ściga się w WRC 2. W ERC startował gościnnie w Szwecji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: