Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Jawna niesprawiedliwość”. Skarga na Dyrektor Teatru w Cieszynie

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna (26.06.2024) Radni oddalili skargę na Dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza. O co chodziło?

Podczas minionej sesji Rady Miasta Cieszyna radni uznali za bezzasadną skargę osoby fizycznej z dnia 13 maja 2024 r. na Dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Chodziło parking przy Teatrze.

Treść skargi:

SKARGA: Dotyczy nierównego traktowania mieszkających przy ul. Menniczej

W imieniu mieszkańców ul. Menniczej składamy skargę dotyczącą zawłaszczenia miejsc parkingowych przez pracowników i Dyrekcję Teatru im. Adama Mickiewicza.

Jest to rażące naruszenie równego traktowania obywateli naszego miasta.

Mieszkańcy opłacający abonament powinni mieć takie samo prawo do miejsc parkingowych jak pracownicy teatru. Nadmieniam, że codzienna obserwacja parkingu wykazuje, że jest on wykorzystywany sporadycznie.

W związku z tym prosimy o przywrócenie stanu pierwotnego i wyjaśnienie nam tej jawnej niesprawiedliwości.

Jak dowiadujemy się z Uzasadnienia do Uchwały podjętej podczas Sesji, Dyrektor Teatru, Katarzyna Dendys-Kosecka wyjaśniła, że na wysokości bocznego wejścia do teatru od strony ulicy Menniczej zlokalizowane są cztery miejsca parkingowe, które z uwagi na położenie na działce zabudowanej budynkiem teatru i oddanej teatrowi w dzierżawę na realizację zadań statutowych nie należą do strefy płatnego parkowania mieszkańców.

- Przedmiotowe miejsca służą realizacji zadań teatru zgodnie z umową w oparciu o którą zostały wydzierżawione. Wobec powyższego zarzut zawłaszczenia miejsc jest bezzasadny, a ich udostępnienie mieszkańców ze względów na uwarunkowania faktyczne zapewnienie dojazdu obsługi technicznej, kontrahentów, artystów, sprzętu, elementów scenografii) oraz prawnych (umowa dzierżawy na cele statutowe teatru) nie jest możliwe – czytamy.

Rada Miasta zgodziła się z tym wyjaśnieniem i uznała jednogłośnie skargę za bezzasadną.

Materiały do sesji

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-05 09:35:42
Marx.: To ja dodam, że jawną niesprawiedliwością jest wydawanie za g r o s z e pozwoleń na parkowanie w centrum mieszkańcom tego rejonu. Ulice są wspólne, wszyscy płacą na ich utrzymanie. Wszyscy powinni mieć prawo do korzystania z nich na jednakowych zasadach.
2024-07-05 20:46:23
Oko: Teatr lepiej ogarnia parking, niż sprzedaż biletów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: