Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Racuchy na cieszyńskim rynku - kolejna akcja uczniów OREW

Były już placki ziemniaczane, pyszne gofry, a teraz przyszła pora na racuchy z jabłkami. ''Dla każdego Łasucha OREW ma racucha'' to kolejna akcja uczniów Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Cieszynie.

W miniony wtorek (27.03.2012) rynek w Cieszynie przepełniony był zapachem smażonych racuchów, a wszystko to za sprawą uczniów Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, którzy tego dnia kusili przechodniów słodkościami.  

- Racuchy to smak mojego dzieciństwa. Zawsze myślałam, że najlepsze robi moja mama, ale dzisiaj już wiem, że uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Cieszynie smażą równie smaczne – śmieje się Katarzyna Płaska, która postanowiła wesprzeć akcję na cieszyńskim rynku.

„Dla każdego Łasucha OREW ma racucha” pod takich hasłem przebiegała w Cieszynie słodka akcja, której celem było sprzedanie, jak największej ilości pysznych wypieków... - Dochód z akcji przeznaczony będzie na budowę Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń "Ekozofia Niepełnosprawnych" w Bażanowicach – wyjaśnia Bartłomiej Franek, terapeuta zajęciowy ze świetlicy terapeutycznej Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego-Wychowawczego w Cieszynie - Głównym celem akcji jest promowanie aktywności społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ważne, żeby społeczeństwo dostrzegło ich potrzeby, pragnienia, talenty i pasje, by doceniło ich obecności w naszym życiu, bo przecież osoby z niepełnosprawnością intelektualną zasługują na szacunek i godne miejsce wśród nas.

Zapach, który unosił się we wtorek w centrum miasta nie pozwalał przejść obojętnie przez cieszyński rynek, na którym uczniowie OREW serwowali świeżutkie smakołyki. - Uczniowie włożyli w przygotowanie racuchów naprawdę dużo serca, być może dlatego smakują one tak wyjątkowo, a może po prostu sami są łasuchami i bardzo lubią te wesołe akcje – dodaje pan Bartłomiej – cieszymy się, że mieszkańcy miasta podchodzą do naszych pomysłów z takim entuzjazmem i wspierają nas bez względu na porę roku i pogodę...

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ>>>

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: