Punkty na inaugurację

Szymon Jojko rozpoczął zmagania w FIS Cup od zdobyczy punktowej, choć mógł również poprawić życiówkę na igielicie. Istebnianin ukończył piątkową rywalizację we Frensztacie na 26. miejscu.

We Frensztacie zainaugurowano rywalizację w ramach FIS Cup 2022/23. Do naszych południowych sąsiadów wybrało się dziewięciu polskich skoczków narciarskich, a w kadrze nie zabrakło zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. W piątkowym konkursie spośród Polaków najlepiej spisał Marcin Wróbel, który zajął 18. miejsce.

Z zawodników WSS do rundy finałowej awansował tylko Szymon Jojko. Istebnianin mógł poprawić swoją życiówkę na igielicie. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem latem było 22. miejsce w ubiegłorocznym konkursie w Otepaeae, a na półmetku dzisiejszych zmagań plasował się pod koniec drugiej „10”. Niestety, w drugiej serii nie nawiązał do wcześniejszej próby – 100 metrów – i uzyskał 88,5 m, co oznaczało znaczny spadek w klasyfikacji. Ostatecznie, zawody ukończył na 26. pozycji.