Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ponad 3 miliony na remonty dróg

W tym roku, Gmina Jasienica przeznaczyła 3,1 mln zł na remonty dróg. Remonty mają zostać przeprowadzone na odcinkach o łącznej długości ponad 4,9km.

Jak informuje Wójt Janusz Pierzyna, prace remontowe trwają zgodnie z harmonogramem. Udało się już zakończyć przebudowę drogi Nad Potokiem w Wieszczętach oraz św. Jana Sarkandra w Iłownicy. Teraz prowadzone są remonty na ul. Radosnej w Międzyrzeczu Dolnym, Leśnej, Krótkiej, Przemysłowej, Kościelnej i Rudawka w Międzyrzeczu Górnym oraz Leśnej w Roztropicach.

W najbliższych tygodniach ekipy remontowe mają przystąpić do prac w pozostałych sołectwach. Roboty będą obejmowały ulice Do Dziedziny w Bielowicku, Bożka w Bierach, Topolową w Grodźcu, Kwiatową, Brzozową, Spółdzielczą i Opłotkową w Jasienicy, Kolonię w Landeku, Kamieniec w Łazach, Słoneczną w Świętoszówce, Hodowców, Pod Dębiną i Klonową w Mazańcowicach oraz Świerkową i Gajową w Rudzicy. Prace potrwają do września.

Z początku na prace drogowe przeznaczono 1,48 mln zł, ale później na wniosek wójta Rada Gminy podwyższyła finansowanie do ponad 3,1 mln zł.

Drogi do remontu wytypowali sami mieszkańcy sołectw przy udziale sołtysów i rad sołeckich. Okazało się wtedy, że zakres koniecznych prac jest znacznie większy do sfinansowania niż początkowo przewidzieliśmy. Dlatego też znacząco podwyższyliśmy finansowanie tych prac – tłumaczy wójt Janusz Pierzyna.

Przy tego rodzaju pracach, ekipy odpowiedzialne za remont dróg frezują starą nawierzchnię, wzmacniają i stabilizują podłoże, a następnie nakładają nową nawierzchnię asfaltową oraz wykonują pobocza, a gdzie jest to konieczne, poprawiają system odwodnień.

Oprócz geog na drogach trwają tzw. remonty cząstkowe, czyli łatania nawierzchni w miejscach uszkodzeń. Na ten cel na razie przeznaczono 417 tys. zł.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-12 21:05:25
góry: prawie 5km mają wyremontować , to tak po 350m w każde dziedzinie ,hihihi, niesamowite to . potem nie zapomnijcie na pisać jak to kierowcy odetchną przez te poprawione drogi,tak jak ostatnio było z tym 500m kawałkiem w Gminie Goleszów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: