Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Punktowali tylko Stoch i Żyła

Kamil Stoch zamknął czołową "8", a Piotr Żyła uplasował się na 23. pozycji. Tylko dwóch podopiecznych Michala Doleżala awansowało do rundy finałowej w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Ruce.

W sobotnim konkursie na Rukatunturi nie zabrakło zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Piotr Żyła, bez większych problemów, awansował do drugiej serii, ale ta sztuka nie powiodła się już Aleksandrowi Zniszczołowi. 27-latek skoczył 118 metrów i został sklasyfikowany pod koniec czwartej „10”.

- Była walka, a to najważniejsze. Dzisiaj, niestety, nie było mi dane skoczyć w drugiej serii, ale jestem pełen optymizmu i skupiam się już na dniu jutrzejszym. Tendencja zajmowanych miejsc jest rosnąca, więc trzeba pracować dalej - przyznał Zniszczoł za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Żyła, który w pierwszej próbie uzyskał aż 131,5 m, wylądował znacznie bliżej w drugiej serii i konkurs zakończył na 23. pozycji. Spośród Polaków wyżej uplasował się jedynie Kamil Stoch, który zamknął czołową „10”. Zwycięstwo odniósł tryumfator wczorajszych kwalifikacji – Ryoyu Kobayashi.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Ruce, a jego początek o godz. 16:15 – transmisja w TVN oraz w Eurosporcie.

 

 

ap

 

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: