Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szybka kolej w Chybiu i Zebrzydowicach?

Do końca 2026 roku ma zostać zakończony projekt przebudowy linii kolejowej między Zabrzegiem a Zebrzydowicami. PKP PLK pozyskało na ten cel fundusze unijne.

Inwestycja ma zwiększyć dostępność do kolei oraz przepustowość na wspomnianej linii, a także poprawić bezpieczeństwo ruchu oraz skrócić czas podróży do granicy z Czechami. - W ramach prac budowlanych planowana jest między innymi przebudowa układu torowego i sieci trakcyjnej oraz modernizacja stacji Chybie i Zebrzydowice. Przewidziana jest też zmiana statusu stacji Pruchna na przystanek osobowy. Planowana jest również przebudowa obu peronów i dostosowanie ich do długości pociągów aglomeracyjnych - informuje nas Katarzyna Głowacka z PKP PLK.

Do biura prasowego polskich kolei wysłaliśmy też pytania dotyczące kosztów, terminu rozpoczęcia prac i ewentualnych utrudnień z nimi związanych - odpowiedzi jednak nie otrzymaliśmy. - Informacje o projekcie będą doprecyzowywane na kolejnych etapach jego realizacji - pisze Głowacka.

O inwestycji pisze też Urząd Gminy Chybie, do którego wpłynął wniosek wojewody o wydanie pozwolenia na budowę. Z informacji magistratu możemy dowiedzieć się, że rozmowy na temat przebudowy linii trwały od 2011 roku. W ich rezultacie na ul. Bielskiej w Chybiu ma powstać przejście podziemne dla pieszych ze ścieżką rowerową. Zlikwidowane mają być też przjeazdy w ciągu ulic Jagodowej i Bieniowieckiej (w zastępstwie powstać ma droga dojazdowa od ul. Jagodowej do Objazdowej) oraz Bielskiej (w zamian za budowę wiaduktu drogowego przy dworcu PKP). Więcej informacji tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-28 08:29:38
edward pilich : Najważniejszy jest wojewoda a pieniądze daje ta zgniła UNIA tak pis mówi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: