Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Porównał Straż Graniczną do nazistów

Na ostatniej sesji (25.11) Rady Miejskiej Cieszyna radny Władysław Macura odczytał oświadczenie w sprawie wpisu, który ukazał się na profilu społecznościowym Przemysława Majora. Wpis odnosił się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Przemysław Major, który pełni funkcję Wiceburmistrza Cieszyna w październiku 2021 roku, w nawiązaniu do sytuacji na granicy z Białorusią, na swoim prywatnym profilu w mediach społecznościowych zamieścił wpis, oznaczając Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej, Mateusza Morawieckiego, Prawo i Sprawiedliwość, Straż Graniczną oraz komentarz o następującej treści: “niczym się nie różnicie od nazistów. NICZYM!”. Do wpisu dołączył także dwie fotografie. Na jednej widać dzieci stojące za kolczastym płotem w obozie koncentracyjnym, na drugim dzieci migrantów. Wpis po jakimś czasie został usunięty, jednak sprawa nabrała rozgłosu.  

Przewodnicząca Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej kpt. SG Irena Ruchała skierowała w tej sprawie pismo do cieszyńskiego Urzędu Miasta. W piśmie czytamy: “... stanowczo sprzeciwiamy się i nie zgadzamy ze zrównywaniem funkcjonariuszy Straży Granicznej i ich działań z postępowaniem i zachowaniem aparatu państwa nazistowskiego. Każdy Polak, który ukończył edukację chociażby na poziomie szkoły podstawowej wie – a przynajmniej powinien wiedzieć, czym był nazizm, ustawy norymberskie, Noc kryształowa, co ustalano na konferencji w Wannsee, czym były obozy zagłady, takie jak między innymi przywołany przez lokalnego pracownika administracji publicznej Auschwitz-Birkenau, komory gazowe, Holokaust, czy proces norymberski”. Pełna treść : tutaj 

Do pisma SG odnieśli się Przemysław Major oraz Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Wiceburmistrz przeprosił, ale też podkreślał: Z niepokojem patrzę na aktualnie trwający kryzys migracyjny na granicy z Białorusią, na wykorzystywanie dla wewnętrznych i zewnętrznych celów politycznych drugiego człowieka, bez znaczenia czy jest migrantem, obywatelem RP czy funkcjonariuszem publicznym. Historia oceni nasze działania. Mam nadzieję, że nie będzie to ocena negatywna - napisał.  

Burmistrz Cieszyna z kolei zwróciła uwagę, iż wpis Majora nie był związany z pełnioną przez niego funkcją. Gabriela Staszkiewicz odniosła się do trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wyraziła swoje ubolewanie za słowa, które zawierał post Majora. Wiem, że wykonujecie swoje obowiązki z pełnym poświęceniem, zgodnie z wydanymi rozkazami, ale wiem też, że wasze działania są zgodne z obowiązującym prawem (…). I za to wam dziękuję jako obywatelka Polski, ale też Burmistrz Cieszyna – miasta, które od lat związane jest ze Strażą Graniczną.  

Do wpisu Przemysława Majora odniósł się wydając oświadczenie na ostatniej, listopadowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna radny Władysław Macura. Jest Pan osobą publiczną. Reprezentującą Cieszyn w mieście, w którym funkcjonował Beskidzki Odział Straży Granicznej, Strażnica Straży Granicznej w Cieszynie oraz Placówka Straży Granicznej. Przyniósł Pan wstyd miastu i jego mieszkańcom. Przekraczając poziom krytyki dopuszczalnej. Używając porównań do nazistów po prostu się Pan ośmieszył. Jeżeli chodzi o mnie to poziom zaufania do Pana radykalnie się obniżył. Dla mnie to co Pan zrobił jest szczególnie bolesne ze względu na mojego ojca, który był członkiem związku Walki Zbrojnej AK, więźniem Gestapo w Cieszynie i Mysłowicach w więzieniu śledczym oraz więźniem obozów koncentracyjnych (…). Pamiętam jako dziecko strach i obawy ojca, że w każdej chwili może być uwięziony przez komunistów, a strach ten udzielał się również mnie co do dzisiaj pamiętam. Mój młodszy brat jest emerytowanym oficerem Straży Granicznej w stopniu majora i jest oburzony antypolską postawę Pana Burmistrza. (...) Zadaję Panu pytanie retoryczne – Jak Pan chce pełnić zaszczytną funkcję zastępcy Burmistrza Miasta Cieszyna w takim konflikcie etycznym Pana, porównując instytucje Państwa Polskiego do nazistów? Wykorzystanie zdjęć dzieci z Auschwitz-Birkenau z 1945 roku i zdjęć dzieci z Michałowa 2021 roku jest szczególnie haniebne i bulwersujące, a samo porównanie ekstremalnie prymitywne. Panie Burmistrzu jest Pan ode mnie młodszy praktycznie o jedno pokolenie w związku z tym pozwolę sobie mieć nadzieję, że zmieni Pan swoje przekonania dla dobra najjaśniejszej RP. Panie Burmistrzu Major, murem za Polskim mundurem - czytał w oświadczeniu Macura. Link do sesji Tutaj  

 

Msz

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

83
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-11-27 19:30:05
SzpiegZNadOlzy: Jakby policzyć służby mundurowe w mieście oraz ich rodziny, to całkiem sporo osób zniechęcił do siebie i do swojej szefowej vice. Przy urnach się rozstrzygnie.
2021-11-27 19:42:46
mateuss85: Chciał chłop błysnąć, a wyszło jak wyszło
2021-11-27 19:51:05
vis: Wstyd dla Cieszyna że taki człowiek jest na takim stanowisku, taki niedouczony prostak który zapragnął się wypowiedzieć na temat którego nie rozumie.
2021-11-27 20:02:39
Wiederholec: Nie ma się nad czym zastanawiać. Natychmiastowa dymisja.
2021-11-27 20:05:13
Hejo: Prokuratura nie powinna się tym zająć ??
2021-11-27 20:10:54
tom lem: ...@Wiederholec: aby podać się do dymisji, to trzeba mieć jaja, nie muszkę ;-)
2021-11-27 20:15:22
Wiederholec: Do dymisji również Pan Kasztura, który wiele lat współpracował ze Strażą Graniczną jako celnik a dziś po haniebnym wpisie Majora nie ma odwagi stanąć w obronie funkcjonariuszek i funkcjonariuszy.
2021-11-27 20:15:56
Gif: Dno ! Nawet takiego syfu i kompromitacji nie było za Burmistrzów Macury , Szczurka
2021-11-27 20:18:04
tom lem: ... dobrze powiedziane "współpracował' ;-)
2021-11-27 20:46:05
MILANELLO: No porażka Pijesz Ćpasz nie pisz!!!
2021-11-27 21:45:24
one: Bardzo charakterystyczny dla obecnej władzy w ratuszu jest jej moralizatorski ton. Pomijając bohatera artykułu - byłoby dobrze, gdyby redaktor przemówień szefowej miał świadomość, że podczas ich wygłaszania - są obecne osoby reprezentujące wszystkie "strony". Po prostu mniej kilodżuli na trzymanie zadartego nosa a więcej na cichą i pokorną pracę. Gratulacje dla Władysława Macury za jedyną prawidłową reakcję. Panu Majorowi sugeruję zaś spacer do lasku miejskiego pod Pomnik - to tak, żeby sobie przypomniał co robili naziści.
2021-11-27 22:17:06
miriam11: O.... i mądrego przyjemnie poczytać.
2021-11-27 23:27:25
doler: W Cieszynie można być "patolem" I być na stołku. Były komendant SM jadący autem pijany...luz nie stracił posadki. Teraz wiceburmistrz nazywa SG nazistami .... I jest też spoko. Czekam dalej na może jakiegoś pedofila, kata rodziny itd na wysokim stołku w mieście. A co idźmy za ciosem.
2021-11-27 23:28:05
jasper: - [ ] Do jasnej cholery, sa pewne granice ! Sa pewne granice robienia karykatury przekazu ewangelicznego, sa pewne granice naciagania faktow w imie wlasnego spokoju sumienia. Tak, mozna dyskutowac, jaka jest optymalna strategia ochrony granic. Tak, mozna dyskutowac, jak przeciwdzialac bandyckim dzialaniom Lukaszenki. Tak, mozna wspolczuc sluzbom granicznym, ktorzy aktualnie nie maja latwo, tak jak nielatwo maja lekarze w czasie pandemii. Ale dyskusja, przynajmniej dla chrzescijanina, dla katolika, powinna konczyc sie tam, gdzie zaczyna się bezposrednia pogarda dla drugiego czlowieka. Czy w porzadku jest pozostawianie drugiego czlowieka na pewna smierc w lesie. Nie, nie jest w porzadku dehumanizowanie ludzi przez nazywanie ich najezdzcami, zgraja, holota, dzicza. Nie jest w porzadku bluzganie na ludzi, ktorzy probuja ratowac ludzkie zycie. Jak to sie ma do nauczania Kosciola o ochronie zycia? Nie jest w porzadku wyzywanie osob kierowanych odruchem serca od bialoruskich agentow. Nieczulosc na smierc ludzi, na ich cierpienie, na ich znoj - to wszystko nie jest chrzescijanstwo, o ktorym na kazdym kroku wypowiada sie KK, rzad PiS i ich wyborcy.
2021-11-27 23:41:26
Oko: Major, miej jaja. Dymisja.
2021-11-28 00:22:43
doler: Jasper o co ci chodzi z tym KK. Mówisz o tej bandzie pasożytów. Którzy przez wieki pasazotowali na ludziach... mordy, haracz, w imię złotego Bożka...plizz. Arabi i Afrykańczycy to nie nasz świat. Pomagać im proszę bardzo na miejscu w ich krajach. Ale to nic nie da, bo.maja genetycznie zakodowane lenistwo. Czemu tam jest bieda i zacofanie. Czemu oswobodzone Chiny w ciągu 50 lat kraju roliczego zacofanego stały się potęga świata. Wysyłają sondy na Marsa? Kutl pracy i poświęcenie. U tych uchodzcow jest kult lenistwa. A połowa z nich jest lepiej ubranych od nas. Oni tu nie przyjechali pracować a zyc z naszych benefitow i pracy. Ja nie po to zapier... po 12h na dzień codziennie by z mych podatków utrzymywać ciapatych. Masz takie fobre serce to bierz ich na chatę. Tym czasem w PL mln ludzi zyje na granicy ubóstwa.
2021-11-28 01:40:17
Ramoniok: JBĆ lewacko żydowski cieszyn
2021-11-28 03:05:23
sierżant_Niemyty_Wycior: a choćby taki pierwszy z brzegu Ramoniak...
2021-11-28 03:05:54
sierżant_Niemyty_Wycior: Narodowy socjalizm, nazizm – rasistowska, antykomunistyczna, antydemokratyczna i antysemicka ideologia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP)
2021-11-28 03:06:23
sierżant_Niemyty_Wycior: rasistowska, antykomunistyczna, antydemokratyczna i antysemicka ideologia...
2021-11-28 03:09:07
sierżant_Niemyty_Wycior: każdą z tych cech bez cienia wątpliwości przypisać dziś można rządzącej w Polsce ekipie pod sztandarami PiS - ta partia otwarcie chroni, popiera i finansuje nawet najbardziej skrajne i jawnie faszyzujące grupy
2021-11-28 03:11:30
sierżant_Niemyty_Wycior: segregacja na lepszy i gorszy sort, na obcych co przenoszą pasożyty i choroby, na zdradzieckie mordy i kanalie, tych co stoją tam gdzie stało ZOMO itd, bezustanne ataki na kolejne grupy społeczne
2021-11-28 03:14:30
sierżant_Niemyty_Wycior: czy nazwiemy tę formację bolszewicką, czy nazistowska nie ma większego znaczenia, to tylko etykietki - problemem realnym jest dziś w Polsce realna władza tej patologicznej formacji uzurpatorów, złodziei i oszustów, panoszących się w poczuciu bezkarności, za nic mającej polską konstytucję, przepisy prawa, traktaty międzynarodowe, dobre obyczaje,
2021-11-28 03:20:12
sierżant_Niemyty_Wycior: chórek pisich wyjców powyżej to klasyka zakłamania, hipokryzji i obłudy, a zdjęcia z konta fb P. Majora przedstawione w tekście mówią same za siebie - zaś o "wyczynach" polskich służb mundurowych na granicy z Białorusią wiemy już wystarczająco wiele by móc powiedzieć, że nie w służbie społeczeństwa a interesów PiS tam polskie mundury hańbią
2021-11-28 03:27:11
sierżant_Niemyty_Wycior: nagonki i kampanie nienawiści organizowane przy współudziale kleru katolickiego - na społeczność LGBT, migrantów, "gender", Żydów czy opozycję, nieustanne dzielenie i skłócanie społeczeństwa - a jednocześnie bezkarne i na oczach wszystkich rozkradanie majątku wspólnego, łamanie prawa, buta i arogancja władzy - pewnie znajdzie się jakieś inne, bardziej adekwatne i pasujące do realiów dzisiejszych określenie niż nazizm czy bolszewizm - ale bez wątpienia ta zaraza ma ten analogiczny rodowód i taki sam smród się wokół niej unosi
2021-11-28 04:03:19
Gif: Co to za kopiuj_ wklej trol albo d@bilek powyżej nijaki sierżant niemyty ? _ jakaś rodzina tego Majora w muszce
2021-11-28 07:56:53
sierżant_Niemyty_Wycior: nie obrażaj polskiego munduru kozi bobku z pisiej dupy
2021-11-28 08:04:47
święty+Patryk:: W Warszawie zapadł prawomocny wyrok, który nakazuje TVP zapłacić 10 tys. złotych na rzecz uchodźców. Sprawę skierowała do sądu Khedi Alieva, uchodźczyni z Czeczenii, która w 2016. roku stała się jednym z celów nagonki TVP wymierzonej w prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz uchodźców i imigrantów. Wyrok sądu ma istotne znaczenie także w kontekście aktualnej sytuacji i budowania przez rządzących i zależne od rządu media narracji o zagrożeniach płynących ze strony migrantów i uchodźców.
2021-11-28 08:18:12
święty+Patryk:: chórkowi lokalnych pisich wyjców przypomnę, że upadek i degrengolada polskiego munduru zaczęły się od mianowania przez PiS Antka Zamachowca na ministra w MON, niejakiego Zielińskiego na ministra od policji - już wtedy pozbawieni moralnego kręgosłupa oficerowie nosili parasole nad błaznem Misiewiczem, salutowali mu i czapkowali, a policjanci produkowali konfetti i rozrzucali je z helikopterów - już wtedy polski mundur się zeszmacił i osiągnął DNO
2021-11-28 08:21:21
święty+Patryk:: bandyci w polskich mundurach pałowali i atakowali gazem łzawiącym pokojowe manifestacje kobiet - przyjdzie czas, kiedy niezależne sądy zgodnie z prawem i sprawiedliwie osądzą polskich mundurowych za popełniane przez nich w służbie interesów partii Kaczyńskiego przestępstwa
2021-11-28 08:30:59
jasper: A kaczystowskie wojsko salutujace Misiewiczowi to wojsko czy kpina z munduru. Czy obecni tutaj na forum - byli oburzeni, krytykowali, pisali do wladzy PiS protesty, zadali natychmiastowej dymisji ?! Pytanie raczej retoryczne !
2021-11-28 08:32:52
jasper: Tego w PiS kurwizji nie podadza - „ Komisarz Rady Europy ds. praw człowieka - Chociaz sytuacja ta jest wynikiem karygodnych działan Bialorusi, nie zwalnia to Polski z jej zobowiazan w zakresie ochrony praw czlowieka”. Podobno SG, wojsko " wykonuja tylko rozkazy " ? Skad my to znamy ?
2021-11-28 08:56:37
Wiederholec: Atak jest najlepszą obroną. Bravo jasper. Jak nie można merytorycznie to się jedzie po katolikach, rządzie, PiS ..... byle by odwrócić temat. Szacun jasper.
2021-11-28 08:56:57
święty+Patryk:: 6 lat temu jedynie niewielka grupa oficerów i generałów stanęła w obronie honoru polskiego munduru i odmówiła podporządkowanie się pajacom Macierewiczowi czy Zielińskiemu - cała reszta stuliła uszy po sobie, żałosne marionetki za nic miały honor swój i formacji, wybrali upokarzająca służbę w oczekiwaniu na spodziewane kariery, awanse, benefity - taka jest dziś naga prawda o polskim mundurze
2021-11-28 08:59:01
święty+Patryk:: to co dziś polscy mundurowi wyprawiają na granicy i nie tylko to prosta konsekwencja ich wyborów sprzed 6 lat - haniebnych wyborów
2021-11-28 08:59:12
Wiederholec: Major, Kasztura i Staszkiewicz są skompromitowani i żadna zmiana tematu temu nie zaprzeczy. Cieszyn murem za polskim mundurem!!!
2021-11-28 09:05:24
święty+Patryk:: wiadrogolec, śmieszny jesteś - PiS i kościół katolicki to żadne odwracanie tematu - to p r z y c z y n a i samo s e d n o dzisiejszych polskich problemów, także tych z polskimi formacjami siłowymi
2021-11-28 09:07:53
święty+Patryk:: paru oddanych partii maciaszczykowców z awansu po linii BMW może tu naklikać choćby i sto postów, i w najmniejszym stopniu nie zmieni to ich żałosnego wizerunku w społeczeństwie
2021-11-28 09:12:32
Wiederholec: sto postów to klikasz Ty.
2021-11-28 10:16:03
Oko: Nie tylko Makłowicz ostatnio rozsławił nasze miasto. O Majorze piszą już ogólnopolskie portale. Tu komentarz pod jednym z artykułów: "Teraz POLACY wiecie doskonale, że w razie KONFLIKTU będziemy musieli wpierw ICH zlikwidować. Robią to oficjalnie, bez zastanowienia i bez żadnych obaw. Plują na POLSKĘ w każdym momencie i przy najmniejszej okazji, porównując POLSKĘ i POLAKÓW do Nazistów. Może i dobrze że się ujawniają [ coraz więcej ] bo będziemy wiedzieli kogo pierwszego upiłować.To nie są żarty, to jest ich taktyka, żeby osłabić Polskę."
2021-11-28 10:17:26
święty+Patryk:: polski mundur, śmiechu warte - polscy generałowie do dzisiaj srają w gacie jak słyszą Misiewicz
2021-11-28 10:19:32
święty+Patryk:: a ty oczko uważaj co piszesz, kozi boku z pisiej doopki - twój tekst nadaje się prosto do prokuratury i kto wie czy się to tak nie skończy
2021-11-28 10:32:15
Oko: Dlaczego mnie obrażasz?
2021-11-28 10:37:34
święty+Patryk:: teksty takie jak ten oczka to klasyka faszystowskiego bojówkarstwa - nic dodać, nic ująć, przed sądem się będziesz tłumaczył kozi bobku
2021-11-28 10:44:48
jasper: Trollom kremla, bylym TW, komuchom i antyludzkiej szczujni , broniacej plodu ale nie widzacych np. w Syryjczyku czlowieka, z gory dziekuje za komentarze. Mam je w glebokim powazaniu !
2021-11-28 10:47:10
święty+Patryk:: Przepis art. 255 Kodeksu karnego przewiduje zagrożenia karne dla trzech typów zachowań: ☞☞☞ publicznego nawoływania do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, ☞☞☞ publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni, ☞☞☞ publicznego pochwalania przestępstwa. - W zakresie potencjalnych zachowań mieszczą się zarówno wypowiedzi ustne (przemówienie, okrzyki) jak i inne zachowania danej osoby (prezentowanie haseł, wypowiedzi pisemne, obrazki).
2021-11-28 10:48:00
święty+Patryk:: Nawoływanie do popełnienia zbrodni zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Publiczne pochwalanie przestępstwa zagrożone jest karą grzywny do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku.
2021-11-28 10:51:28
święty+Patryk:: Art. 52a Kodeksu wykroczeń - przepis ten również penalizuje trzy rodzaje zachowań polegających na: ☞☞☞ publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, ☞☞☞ publicznym nawoływaniu do przeciwdziałania przemocą aktowi stanowiącemu źródło powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej, ☞☞☞ publicznym pochwalaniu popełnienia przestępstwa. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż pkt 1 i 3 są tożsame z przesłankami czynu zabronionym określonego jako przestępstwo z art. 255 KK. Decyzją ustawodawcy wszystkie rodzaje zachowań stanowiących wykroczenie zagrożone są karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
2021-11-28 10:54:02
święty+Patryk:: nie ma miejsca na naszej ziemi dla faszystów, nazioli czy spadkobierców stalinowskiego reżimu - to sobie oczko zapamiętaj raz na zawsze
2021-11-28 11:11:09
Wiederholec: W Cieszynie nie ma miejsca dla ludzi, którzy obrażają i plują na Polski mundur.
2021-11-28 11:14:55
tom lem: ... @Wiederholec: daj spokój!! jest miejsce także dla takich kundli z ruskiej budy, im przecież o to chodzi, byś przebił ich ujadanie w stygmatyzowaniu :-)
2021-11-28 11:43:26
Oko: Ależ jest miejsce dla faszystów. Takich jak ty, chcących segregować rodaków na lepszych i gorszych z powodu nie przyjęcia dobrowolnego preparatu jest więcej. Ponawiam pytanie, dlaczego mnie obrażasz? No i czego się boisz?
2021-11-28 11:48:18
jasper: Prawicowi "obroncy zycia" maja nowy symbol- drut kolczasty budowany z bialoruskich materialow firmy FanDOK z siedziba w Bobrusjku - to ok. 130 km od Minska. A juz za miesiac cala prawica i katolicy beda wylewac lzy, nad malym, zydowskim Jezuskiem i jego rodzina, dla ktorych zabraklo miejsca w domach. Byla tylko nedzna stajenka. Gdyby przedzierali sie do Polski zamarzli by w lesie… Bo takie kundle z ruskiej budy jak tom lem & co zyja w tym kraju.
2021-11-28 12:06:47
Kankee: Nigdy nie widziałem tak żenującego poziomu polityki jak w ostatnich czasach.I jedni i drudzy od kilkunastu lat rujnują ten kraj, obarczają się nawzajem winą i skłócają Polaków.Nie tylko Panu Majorowi, ale każdemu politykowi i forumowiczowi radzę dobrze zapoznać się z historią zanim znów powołają się na nazistów i Hitlera, wasze zas...ne problemy z dopchaniem się do władzy i ze szczepionkami są niczym w porównaniu z tragedią Holocaustu.
2021-11-28 12:17:04
tom lem: ...Było cymbalistów wielu, ale żaden z nich nie śmiał zagrać przy jasper'Q ;-)
2021-11-28 12:36:34
Mach: Czytam, czytam i jakoś nie mam ochoty włączyć się do tej dyskusji. Przekażcie sobie znak pokoju.! Bezgraniczny jest Wszechświat i ludzka głupota- powiedział Enstein. "Tylko co do bezgranicznego wszechświata to nie jestem jeszcze pewien." Zakończył.
2021-11-28 12:59:55
tom lem: ... niektórych koncyliacja jest porażająca ;-)
2021-11-28 13:39:47
pawel21_13: Obersturmbannfuhrer z PSL-ZSL znowu w akcji...i ten człowiek był pracownikiem Gminy Chybie. Kiedyś na takich ludzi nakładana była anatema i wykluczano ich z życia publicznego. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM!
2021-11-28 13:41:40
pawel21_13: Oczywiście Sturmbannfuhrer PSL-ZSL. Precz z popłuczynami postkomunistycznymi. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM!
2021-11-28 14:12:52
Jestem: Na początku roku nie słyszałem "murem za polskim mundurem!" kiedy zgodnie z rozporządzeniami waszej władzy policjanci kontrolowali cieszyńskie i skoczowskie restauracje. Wtedy pluliście na polski mundur. To tylko niektóre komentarze: „To nie jest policja to jest milicja reżimowa” „Aż tylu milicyjnych nierobów brało udział w tej akcji?............” „czy ci milicjanci mają aż tak krótką pamięć? Jak oni strajkowali o podwyżki to cały kraj im dopingował, po czym jak dostali swoje to teraz gnębią obywateli w stylu ZOMO………..”
2021-11-28 14:20:40
pawel21_13: Człowiecze o pseudonimie "jestem" - jesteś z tych, którzy czekają na to, aż mundurowi zza Odry czy czekiści zza wschodniej granicy przyjdą i zrobią porządek?
2021-11-28 15:22:22
Jestem: Jeżeli będą chcieli przyjść, to przy całym szacunku dla SG (bo sam tam służyłem), to polskie służby mundurowe pod przewodnictwem tego ministra i tego zwierzchnika sił zbrojnych ich nie powstrzymają, a wy pseudo patrioci szybko założycie kamasze i będziecie tańczyć jak wam na bałałajce zagrają, szczególnie gdy będzie można sąsiadowi zaszkodzić.
2021-11-28 16:11:21
pawel21_13: Tak...A ty pójdziesz służyć nowemu niemieckiemu panu bauerowi, albo ruskiemu kacapowi. Taka już jest mentalność zdrajców.
2021-11-28 16:50:32
sierżant_Niemyty_Wycior: W wyniku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej na pograniczu zmarło co najmniej 14 osób. Są wśród nich dorośli i dzieci, w tym jedno nienarodzone. Oficjalnie potwierdzone są śmierci 12 osób. Dwóch polskich żołnierzy zmarło, kiedy pełnili służbę przy granicy. Prawdziwa liczba zgonów nie jest znana. Jak mówią mieszkańcy strefy stanu wyjątkowego i organizacje pomocowe - nigdy nie poznamy tej liczby.
2021-11-28 16:52:28
sierżant_Niemyty_Wycior: Na Podlasiu pochowanych jest już pięć ciał migrantów. Cztery na cmentarzu muzułmańskim w Bohonikach i jedno na cmentarzu katolickim w Sokółce - Nieoficjalnie mówi się o znacznie większej liczbie śmierci przy granicy. Nie sposób potwierdzić śmierci dwóch dzieci z Syrii i Iraku. Prawdopodobnie zmarły po stronie białoruskiej - W Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach prowadzone jest jedno zbiorcze śledztwo w sprawie sześciu ciał obcokrajowców, które zostały odnalezione przy granicy z Białorusią. W Hajnówce prowadzone jest jedno śledztwo w sprawie śmierci migranta - Podczas pracy przy polsko-białoruskiej granicy zmarło dwóch polskich żołnierzy. Jeden zmarł w czasie odpoczynku, drugi postrzelił się z broni palnej - Ze względu na stan wyjątkowy przy granicy, dziennikarze nie mają prawa wjazdu do strefy zamkniętej, przez co nie mają możliwości, by bezpośrednio zbierać informacje o przypadkach śmierci na granicy
2021-11-28 19:17:02
agnes34a: Czy taka osoba ma reprezentować nasze miasto??? Przykro i wstyd. A Pani Burmistrz jeszcze go broni, zamiast wyciągnąć konsekwencje.
2021-11-28 19:33:40
pawel21_13: Pani burmistrz to osoba pokroju Ewy Kopacz. Więc o czym tu mówić?
2021-11-28 20:11:24
: no bez przesady, nie popadajmy w obłudę - jak taki Macierewicz mógł być ministrem obrony, Szydło premierem, Kaczyński szarym posłem, Mejza ministrem a Jędraszewski arcybiskupem, to na tym tle ob. Przemysław Major wychodzi na świętego
2021-11-28 20:45:32
tom lem: .... tylko świętego!? dla czytających onet to przynajmniej bożek ;-)
2021-11-28 21:25:56
oxjas1: Na skutek odciecia mediow opinia publiczna nie moze sie dowiedziec, co tam sie dzieje. To z czego mozna korzystac? Z bialoruskich filmow propagandowych? - „Narracja "sami sobie damy rade" zbankrutowala".
2021-11-28 21:28:39
tom lem: ... co za problem komentować granicę z drugiej jej strony ;-)
2021-11-28 21:48:21
oxjas1: tom lem, stwierdzenie, ze 2 i 2 rowna sie 4 jeszcze nie swiadczy o geniuszu. Chociaz dla ciebie to moze byc ten poziom.
2021-11-28 22:00:49
tom lem: ... na tak, zdjęcie dzieci za siatką było robione z tej "prawdziwej" strony, przez onet, z drogiej strony mogło wyjść fałszywie ;-) zwłaszcza dla II wice Burmistrza i waszego poziomu logiki.
2021-11-28 22:08:02
pawel21_13: Jeszcze moja wypowiedź na temat tego pana sturmbannfuhrera którą zamieściłem pod filmem z wywiadem z nim. I jeszcze raz powtarzam: czterolistna koniczyna jest bardziej trująca niż barszcz sosnowskiego! "Ludzie z PSLu (a właściwiej rzecz ujmując z ZSLu - znający historię wiedzą o co chodzi) to karierowicze i popłuczyny komunistycznych działaczy rolniczych z czasów PRL. Prawdziwy PSL zginął z rąk UB i NKWD, a Stanisław Mikołajczyk został zmuszony do ucieczki z kraju. Myślę, że bycie kimś podszywającym się pod prawdziwy PSL, to coś gorszego, niż bycie komunistą z SLD. Dlaczego polskie samorządy (oprócz pewnych wyjątków) są takie słabe? Bo ich włodarze przedwojenni zostali albo zesłani do łagrów sowieckich, albo do niemieckich obozów koncentracyjnych. Dlatego dzisiaj wiele rzeczy przychodzi w Polsce tak ciężko. Bardzo mało jest dziś ludzi, którzy mają wiedzę potrzebną do budowy dobrze działających lokalnych społeczności. Są oni w mniejszości. Ton nadają karierowicze, którzy dbają tylko o to by zaspokoić swoje chore ambicje."
2021-11-29 08:58:12
oxjas1: Rozumiem tom lem, ze z toba jak w tym dowcipie z czasow PRL. Zapisujacy sie do partii PZPR na pytanie ile jest 2+2 odpowiadal - a ile ma byc? Widac u ciebie podobne usluzne podejscie. Ale to akurat nie dziwi, jak sie czyta twoj wpis - „ 2021-11-28 11:14:55 tom lem: ... @Wiederholec: daj spokój!! jest miejsce także dla takich kundli z ruskiej budy…. „ Zenada, ale co zrobic. Takich osobnikow obecnie rzadzacy potrzebuja a potem i tak z czkawka wypluja :)
2021-11-29 09:49:07
tom lem: ... co zabolało kundelku - za miskę z kością sam się dajesz nabierać na prowokacje onet'u ;-) wydaje ci się żeś wszystko pojął, nawet tą zbitkę zdjęć "twórca" wycofał ze swojej strony, ale cieszyński politolog (wice burmistrz) dał się nabrać .
2021-11-29 09:49:07
tom lem: ... co zabolało kundelku - za miskę z kością sam się dajesz nabierać na prowokacje onet'u ;-) wydaje ci się żeś wszystko pojął, nawet tą zbitkę zdjęć "twórca" wycofał ze swojej strony, ale cieszyński politolog (wice burmistrz) dał się nabrać .
2021-11-29 10:39:15
oxjas1: Zmartwie cie tom lem, nie zabolalo :) bo jestes dla mnie osoba nieistotna. Jestes jak pierd- wyleci, tylko smrod zostawi !
2021-11-29 10:49:40
tom lem: ... no tak, o serce cię nie podejrzewałem, jak dla onet'u i ciebie to tylko koniunktura ;-) a propos, od pierdów - jesteś specjalistą.
2021-11-30 10:13:06
gocha72: Dzisiaj rozpoczęto składanie wniosków do p. Burmistrz o odwołanie Z-cy . Ciekawa jestem jaki będzie tego efekt.
2021-11-30 17:31:53
święty+Patryk:: zastępca burmistrz w Cieszynie to jest pikuś, P a n P i k u ś - patrzymy co się stanie z łajzą M e j z ą na samych szczytach bolszewickiej władzy
2021-11-30 17:37:57
tom lem: ... jaki Pan Pikuś, to przecież sam major, który rządzi urzędem z upoważnienia Gosposi ;-)
2021-12-04 22:35:04
pawel21_13: Ciekawe, czy Ewa Kopacz wyrzuci sturmbannfuhrera.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: