Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Punkt "Czystego Powietrza" również w Hażlachu

Hażlach to kolejna gmina w powiecie cieszyńskim, w którym powstał punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy będą mogli uzyskać pomoc w zakresie dofinansowań oraz wniosków w poniedziałki i środy.

Gmina Hażlach zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w zakresie uruchomienia punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”.

Program „Czyste Powietrze” to szansa na uzyskanie dofinansowania na inwestycje związane z wymianą starych źródeł ciepła, czy rozwiązaniami, mającymi sprawić, że w domu do ogrzewania zużyjemy mniej energii – w tym kompleksowa termomodernizacja, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, czy montaż odnawialnych źródeł energii. Z programu skorzystać mogą osoby fizyczne, będące właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych, lub wydzielonych lokali mieszkaniowych (maksymalnie 2 lokale).

W punkcie informacyjnym można uzyskać pomoc specjalistów, dotyczącą wniosków i samych dofinansowań - W ramach działania punktu przeszkolony pracownik udziela mieszkańcom bezpłatnych porad o możliwościach uzyskania dofinansowania, a także pomaga w przygotowaniu i złożeniu wniosku o podstawowy i podwyższony poziom dofinansowania – wyjaśnia Urząd Gminy Hażlach.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny w Hażlachu czynny jest w poniedziałki (godz. 8-13) oraz w środy (godz. 12-17), mieści się w siedzibie Urzędu Gminy Hażlach w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Mienia - Mieszkańcy chcący skorzystać z bezpośredniej pomocy przy wypełnianiu wniosku proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 33 8569 479, wew. 61 w celu umówienia terminu konsultacji – wyjaśnia UG Hażlach.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: