Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jubileuszowy koncert UŚ-a odwołany!

Cieszyński Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego poinformował o odwołaniu jubileuszowego koncertu galowego. Przyczyną jest sytuacja pandemiczna.

Galowy Koncert Jubileuszowy miał odbyć się w cieszyńskim teatrze 8 grudnia 2021 roku. Wydarzenie miało być częścią obchodów 50-lecia cieszyńskiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego. Sytuacja pandemiczna jednak nie pozwoliła na przeprowadzenie wydarzenia, przyczyną wcale nie są obostrzenia - Aktualna sytuacja związana z zachorowaniami na Covid-19 zmusza mnie do odwołania zaplanowanego na 8 grudnia 2021 roku Koncertu Jubileuszowego, z okazji 50-lecia obecności Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Żałuję, że wydarzenie nie dojdzie do skutku, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo wykonawców i publiczności. Liczę, że wspaniały program artystyczny przygotowany przez pedagogów i studentów Instytutu Sztuk Muzycznych naszego Wydziału uda się nam obejrzeć po Nowym Roku – o ile stan obecny ulegnie poprawie – poinformował Dr hab. Krzysztof Marek Bąk prof. UŚ Dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

Przyczyną odwołania koncertu jest kwarantanna znacznej części artystów, którzy mieli wystąpić.

Przygotowania do koncertu trwały pół roku, odwołanie koncertu jest więc ciosem dla artystów. Władze uczelni wyraziły nadzieję, że koncert odbędzie w 2022 roku, gdy sytuacja ulegnie poprawie.

Pisaliśmy: Jubileusz cieszyńskiego kampusu UŚ - zapowiedź koncertu 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: