Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńska Biblioteka wysoko w rankingu!

 Biblioteka Miejska w Cieszynie znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych bibliotek publicznych, zajmując wysoką 6. pozycję oraz drugie miejsce w województwie śląskim w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki.

3 grudnia 2021 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się 11. Gala Rankingu Bibliotek. Na uroczystości pojawili się bibliotekarze, dyrektorzy bibliotek, samorządowcy, przedstawicielce Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielu znamienitych gości.

Gala Rankingu Bibliotek to wydarzenie doceniające biblioteki, działające w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców, które mają na swym koncie wybitne osiągnięcia. Nagrodę dla cieszyńskiej biblioteki odebrali Izabela Kula, dyrektorka Biblioteki Miejskiej i Krzysztof Kasztura, I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

Celem rankingu jest nagrodzenie najlepszych bibliotek w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

W rankingu ocenie podlegały m.in.  wielkość księgozbioru biblioteki, zakup nowości wydawniczych, godziny otwarcia biblioteki dla czytelników, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, dostęp do nowych mediów, ale w tym roku przede wszystkim to, jak biblioteki radziły sobie w trudnym okresie pandemii i obowiązujących w związku z nią obostrzeń.

Uroczysta gala transmitowana była w internecie - na Facebooku i YouTube

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-06 15:37:13
Santa_Claus: już kiedyś cieszyński Dom Kultury wysoko był w rankingach....:)
2021-12-06 17:25:39
Oko: Gratulacje. PS wypadałoby zamieścić informację o pozostałych laureatach.
2021-12-07 10:00:36
koszenila6: Bibliotekarki to świetne kobietki-cieszę się,że została doceniona ich praca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: