Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

16 kolizji, 1 wypadek

W niedzielny wieczór (05.12) mieszkańców powiatu cieszyńskiego przywitały opady śniegu. Piękne widoki to niestety niejedyny aspekt pierwszych porywów zimy. Na drogach w regionie zrobiło się naprawdę niebezpiecznie.

Zwykle w powiecie cieszyńskim dochodzi maksymalnie do kilku zdarzeń drogowych dziennie, czasami nawet przez kilka dni mundurowi nie odnotowują żadej kolizji. Dlatego statystyka (za 24 godziny – od 5.12 g. 16:00 do 6.12 g.16:00) pokazuje, jak wielu kierowców nie radzi sobie z pogorszeniem warunków na drodze – mundurowi z powiatu Cieszyńskiego odnotowali w tym czasie 16 kolizji i 1 wypadek – poinformował asp. Krzysztof Pawlik Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. O wypadku pisaliśmy tutaj.

Jaka jest przyczyna nagłego wzrostu ilości zdarzeń drogowych? To pogoda, a raczej brak świadomości, że przy złej pogodzie prędkość, którą zwykle uznajemy za bezpieczną, bezpieczna być przestaje – należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Wolniej, często znaczy bezpieczniej – podkreśla Pawlik, przypominając jednocześnie o dobrodziejstwie, jakim w taką pogodę są zimowe opony. 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-06 22:19:51
kierowca_bombowca: Oooooooooooooooooooo, jak mi przykro, że jełopy się potrzaskały , hahaha
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: